Kopitar še četrtič zapored brez uspeha, tokrat tudi brez gola #video

1

Anže Kopitar, Los Angeles Kings | Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce. | Foto Reuters

Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce.

Sobotni večer in noč na nedeljo sta ponudila kar nekaj srečanj v najmočnejši hokejski ligi na svetu. Na delu je bil ponovno tudi slovenski as Anže Kopitar, ki je s svojimi Los Angeles Kings gostoval pri St. Louis Blues in visoko izgubil s 3:7. Po štirih zaporednih tekmah, ko se je vpisal med strelce, je tokrat ostal brez zadetka, Kralji pa so četrtič v nizu ostali brez zmage.

Kopitar v tej sezoni naravnost blesti, žal pa je vse skupaj še vedno premalo, da bi "kralji" na lestvici zasedali tista najvišja mesta. St. Louis je na štirih tekmah do sedaj zabil 22 zadetkov, prejel pa jih je enajst. Kopitar se to noč prvič po štirih tekmah ni vpisal med strelce.

St. Louis Blues v novi sezoni ne pozna poraza. Na ledu domače dvorane Enterprise Center so vpisali še četrto zmago v nizu, s čimer so ponovili zmagoviti začetek sezone 2017/18, ko so prav tako sezono odprli s štirimi zaporednimi zmagami

"To je nekaj res posebnega, zlasti po tem, kar smo preživeli v zadnjem času," je dejal Perron. "Prekrasen večer, bilo je super. Začeli smo nekoliko počasi, ne rečem, da je bilo noro slabo, ampak nekaj minut in smo že hitro preobrnili potek."

V vrstah St. Louisa je Torey Krug zbral tri točke s tremi podajami, Jake Neighbours je dosegel svoj prvi gol v ligi NHL, James Neal pa je dosegel svoj prvi gol v majici Blues. Zanesljiv je bil tudi Jordan Binnington v vratih ter zaustavil 32 strelov kraljev.

Vrhunci tekme:

Kralji so korak z gosti držali zgolj na začetku prve tretjine, ko so povedli z golom Alexa Iafalla v 12. minuti. A so že kmalu zavladali domači. Do konca uvodne tretjine je bil izid že 2:1 za St. Louis, v drugi tretjini so prejeli še tri zadetke, nato do konca še dva.

Za kralje sta zadela še Dustin Brown in Carl Grundström. Zasedba iz Kalifornije je po uvodni zmagi vpisala še četrti poraz v vrsti.

"Preprosto smo popustili," je dejal Iafallo. "Pogovarjali smo se o tem, dobro smo začeli, ko smo jih napadli. Poskrbeti moramo, da bomo ostali pri tem in obdržali agresivnost v napadu."

"To je bil najslabši izkoristek kazenskih minut, ki sem mu bil priča, odkar sem bil tukaj in mogoče odkar sem v ligi NHL," je bil jezen trener Kings Todd McLellan. "To pa je bilo zelo veliko razočaranje. Naša igra ob igralski premoči na ledu je bila slaba," ni našel dobre besede trener kraljev.

Kralje že v noči s ponedeljka na torek čaka popravni izpit, ko se bodo znova pomerili z neporaženim St. Louisom.