Dallas Stars Los Angeles Kings liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Sobota, 23. 10. 2021, 7.14

Liga NHL, 22. oktober

Nov zadetek Kopitarja, a tudi nov poraz #video

Los Angeles Kings Dallas Stars | Anže Kopitar je zadel tudi na četrti tekmi, a še tretjič zapored izgubil. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je zadel tudi na četrti tekmi, a še tretjič zapored izgubil.

Slovenski hokejski as Anže Kopitar nadaljuje strelski niz, zadel je tudi na četrti tekmi sezone, a zmage se na koncu ni veselil. Pri Dallas Stars so vknjižili tretji zaporedni poraz, izgubili so po podaljšku (2:3).

Tokrat so bili kralji na dobri poti do zmage, potem ko so še v zadnji tretjini po zadetkih Anžeta Kopitarja, ki je bil po podaji Viktorja Arvidssona prvi strelec na tekmi, ter Gabriela Vilardija vodili z 2:1. A domačim zvezdam je uspel popoln preobrat. Najprej je Miro Heiskanen z igralcem več na ledu poskrbel za izenačenje, zmagoviti gol pa je v podaljšani igri uspel Denisu Gurianovu po 4:15 minute igre. Izkazal se je tudi domači vratar Braden Holtby, ki je zaustavil kar 43 strelov.

Vrhunci dvoboja v Dallasu:

Kopitar, ki je odlično vstopil v svojo 16. sezono v najmočnejši hokejski ligi na svetu in dosegel vsaj en gol na vsaki od uvodnih štirih tekem kraljev, ima v statistiki že šest zadetkov in tri podaje.

"Imeli smo kar veliko priložnosti. Že v rednem delu, nato še v podaljšku. Nismo jih znali izkoristiti. To je nekaj, na čemer bomo morali kot ekipa še delati, če želimo zmagovati," je po tekmi dejal slovenski junak kraljev.

Kralje naslednja tekma čaka v noči na nedeljo po srednjeevropskem času, ko se bodo pomerili s St. Louis Blues.

Leon Draisaitl je blestel ob novi zmagi Edmontona. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Leon Draisaitl je blestel ob novi zmagi Edmontona. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Edmonton in San Jose ostajata stoodstotna

Odlične predstave nadaljujejo hokejisti Edmonton Oilers, vknjižili so še peto zaporedno zmago in ostajajo stoodstotni. S 5:3 so slavili pri Vegasu. Leon Draisaitl je k zmagi prispeval dva zadetka in podajo, dvakrat je zadel tudi Zach Hyman, Connor McDavid je prispeval dve asistenci.

Tudi San Jose Sharks še ne pozna poraza, za četrto zmago je s 5:3 ugnal Toronto, Logan Couture je dvakrat zadel in enkrat podal.

Najvišja zmaga večera je pripadla Bostonu, ki je preprečil četrto zaporedno zmago Buffala.