19.08

liga KHL Jan Muršak CSKA Moskva

Torek, 21. 10. 2014, 19.08

Kazan izkoristil Muršakovo kazen in slavil po loteriji

Hokejisti CSKA so po porazu proti vodilni ekipi SKA Sankt Peterburg izgubili še proti Kazanu. Čeprav so do 47. minute vodili z 2:0, so gostje izsilili podaljšek in slavili po kazenskih strelih.

Slovenski napadalec Jan Muršak, na katerega je na prejšnji tekmi grdo naletel branilec SKA, je na torkovi tekmi že lahko pomagal soigralcem, s katerimi je doma pričakal tretje moštvo vzhoda Bars Kazan. Rdeča armada je po zaslugi izjemno razpoloženega Francoza Stephana Da Coste na drugi odmor odšla s prednostjo dveh zadetkov (2:0). Zaostanek je najprej v 47. minuti znižal Dmitrij Obukhov, v 58. minuti, ko je na kazenski klopi sedel Muršak, pa je izenačil Janne Pesonen.

Rezultat se do konca rednega dela ni spremenil, v podaljšku zadetka ni bilo, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli, po katerih so se veselili člani Kazana. Muršak je na ledu preživel 20 minut in pol in sprožil dva strela.

CSKA po tretjem porazu na 19 tekmah sezone zaseda drugo mesto Kontinentalne hokejske lige, sedem točk prednosti pa imajo na vrhu oklepniki SKA. Nova tekma Moskovčane na domačem terenu čaka že v četrtek, ko bodo gostili Jekaterinburg.