Torek, 28. 12. 2021, 21.34

icehl, 32. krog

Zmaji poraženi tudi na gostovanju v Beljaku

1

VSV Beljak : HK Olimpija | Olimpija je še drugič v desetih dneh gostovala v Beljaku. Na prvem gostovanju je zmagala s 4:3, tokrat pa izgubila z 2:4. | Foto VSV/Petutschnig

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po bolečem nedeljskem porazu v Brunicu, kjer so po preobratu Pustertala v zadnjih dveh minutah ostali brez točke, danes gostovali v Beljaku in doživeli še en udarec. Domači, kjer kot pomočnik trenerja deluje Marcel Rodman, so jih premagali s 4:2.

Pustertal : HK Olimpija
Sportal Olimpija po preobratu v izdihljajih tekme ostala praznih rok

Obe ekipi sta v tekmo vstopili s slabo popotnico. Na prejšnjih tekmah je Olimpija izgubila proti Pustertalu, Beljačane pa je v Celovcu ponižal KAC, ki je zmagal kar z 9:1. Je pa bila Olimpija vendarle v rahli psihološki prednosti, dobila je namreč obe medsebojni tekmi v sezoni, v Ljubljani je zmagala s 6:0, kar je še vedno njena najvišja zmaga v sezoni, v Beljaku pa je bila pred desetimi dnevi boljša s 4:3.

To pa ji ni pomagalo, Avstrijci so zmagali, tudi po zaslugi številnih izključitev slovenskih igralcev. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 34:27 v korist Beljaka.

Gostitelji začeli odločno, Olimpija pa je povedla

Gostitelji, ki so trenutno na devetem mestu prvenstvene razpredelnice, so se hoteli oddolžiti navijačem za hud poraz v Celovcu, zato so v tekmo krenili odločno, že v 33. sekundi pa jim je dala upanje izključitev Sebastiena Picheja, ki je prejel kazen 2 + 2 minuti. Beljačani so pritisnili, toda Žan Us se ni pustil premagati. Olimpija pa je odlično delo vratarja Usa nadgradila v deveti minuti, ko je v polno zadel Jaka Šturm.

Olimpija si je ob koncu drugič na tekmi priborila številčno premoč, toda namesto da bi izid povišala, je prejela zadetek, v 45. sekundi druge tretjine je izenačil Felix Maxa. Čeprav so bili po prejetem golu Ljubljančani nevarnejši, so na odmor po 40 minutah s prednostjo 2:1 odšli Avstrijci. V 38. minuti je namreč mrežo zatresel Anton Karlsson.

Poskušali izenačiti, a so jim nagajale izključitve

Ljubljančani so v zadnjem delu poskušali izenačiti, a so jim pri tem nagajale izključitve, v tretjem "power playu" Beljaka v zadnji tretjini je na 3:1 povišal Benjamin Lanzinger. Potem ko je trener Olimpije Mitja Šivic iz vrat potegnil Usa in ga zamenjal s šestim igralcem, je Miha Zajc znižal, toda deset sekund pred koncem so Avstrijci še četrtič zadeli in si dokončno zagotovili tri točke.

Za Olimpijo je to 13. poraz v sezoni, deseti po rednem delu, po njem je izgubila tudi drugo mesto na lestvici, prehiteli so jo hokejisti Vienne Capitals.

Zadnjo tekmo v letu 2021 bo Olimpija odigrala v četrtek, ko bo v Tivoliju gostila KAC.

Ograjenšek in Gregorc strelca

Ta se je danes meril z Gradcem in po hudem boju izgubil po podaljšku s 3:4. Domači so zaostajali že z 0:2, pa nato pripravili preobrat, gol za izenačenje je prispeval slovenski reprezentant Ken Ograjenšek. Za Celovec sta igrala Rok Tičar in Andrej Tavželj. Gradec je prišel še do sedme zaporedne zmage.

Vodi Salzburg Aljaža Predana, ki je danes s 4:3 premagal Linz Blaža Gregorca. Ta je sicer v 31. minuti tekme načel mrežo Rdečih bikov, ki so takrat že vodili z 2:0.

Dornbirn je presenetljivo visoko, s petardo, odpravil Pustertal, Dunaj je premagal Znojmo, Bolzano pa Innsbruck.

Liga ICEHL, 32. krog

Torek, 28. december

VSV Beljak : HK SŽ Olimpija 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Šturm (Sodja, Koblar, 9.), 1:1 Maxa (SH1, Richter, Brunner. 21.), 2:1 Karlsson (Zauner, Moderer, 38.), 3:1 Lanzinger (PP1, Lindner, Joslin, 56.), 3:2 Zajc (Leclerc, Čimžar, 59.), 4:2 (EN, Lindner, Joslin, 60.)

Graz 99ers : EC KAC 4:3 – po podaljšku
Ken Ograjenšek (Gradec) je v 40. minuti zabil gol za izenačenje; Rok Tičar, Andrej Tavželj (oba Celovec) sta igrala, Tičar je enkrat streljal na vrata Gradca.

Red Bull Salzburg : Steinbach Black Wings Linz 4:3
Aljaž Predan je igral za Salzburg; Blaž Gregorc je zabil prvi gol za Linz v 31. minuti tekme.

Bolzano : Innsbruck 3:0
Vienna Capitals : Orli Znojmo 4:2
Dornbirn : Val Pusteria 5:0

1. Red Bull Salzburg   31 tekem - 2,032 točke/tekmo (63 točk)
2. Vienna Capitals        30 - 1,733 (52)
3. HK Sž Olimpija      29 - 1,724 (50)
4. Bolzano 30 - 1,667 (50)
5. Fehervar              30 - 1,633 (49)
6. KAC Celovec          31 - 1,581 (49)
.........................................................
7. Graz99ers             31 - 1,581 (49)
8. VSV Beljak 29 - 1,517 (44)
9. Innsbruck 28 - 1,500 (42)
10. Orli Znojmo            30 - 1,400 (42)
.................................................
11. Pustertal            31 - 1,323 (41)
12. Dornbirn             31 - 1,032 (32)
13. Black Wings Linz     31 - 0,839 (26)

*Merilo za razvrstitev je povprečno število osvojenih točk na tekmo, zaokroženo na tri decimalke.