hokejska liga prvakov Rouen Matija Pintarič

Nedelja, 10. 9. 2023, 16.02

Hokejska liga prvakov, 9. in 10. september

Hud poraz Pintaričevih

Rouen Matija Pintarič | Rouen vratarja Matije Pintariča je v soboto doživel hud poraz v Švici. | Foto Guliverimage

Rouen vratarja Matije Pintariča je v soboto doživel hud poraz v Švici.

Francoski Rouen se je na četrto tekmo predtekmovalnega dela hokejske lige prvakov odpravil s popotnico zmage nad švedskim podprvakom Skellefteo, na ledu švicarskega prvaka Geneve Servette pa doživel hud poraz. Izgubili so s kar 1:9 (0:3, 0:5, 1:1).

Švicarski prvak iz Ženeve je že v prvih minutah sobotne tekme nakazal, v katero smer bo šlo srečanje. Že po dobrih sedmih minutah je na semaforju pisalo 3:0, do polovice tekme so domači sedemkrat premagali slovenskega vratarja Matijo Pintariča (zaustavil 18 od 25 strelov) in poskrbeli za vratarsko menjavo.

Pintariča je zamenjal Tonin Caubet in do konca tekme iz 17 strelov na svoja vrata prejel dva gola. Švicarski kolektiv je pred zadnjo tretjino vodil z 8:0, v zadnjem delu pa so do častnega zadetka prišli tudi člani Rouena, ki so na koncu izgubili z 1:9.

Rouen do konca predtekmovanja čakata še dve zahtevni tekmi, s polfinalistom lanske sezone nemške DEL, Adler Mannheim, in tretjim klubom finske Liige lanske sezone, Ilves.

Najboljših 16 v izločilne boje

Letošnja hokejska liga prvakov poteka po spremenjenem sistemu. Vsaka ekipa v predtekmovanju odigra šest tekem s šestimi različnimi nasprotniki, glede na žreb. Po koncu predtekmovanja 16 najboljših napreduje v osmino finala, za osmerico pa je tekmovanja konec.

Predtekmovanje poteka do 18. oktobra, osmina finala med 14. in 22. novembrom, četrtfinale med 5. in 12. decembrom, polfinale med 9. in 17. januarjem, zmagovalec pa bo znan 20. februarja. Lovoriko brani finski klub Tappara iz Tampereja.