7 let, 12 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar Jan Muršak

Sobota, 19. 11. 2011, 17.53

Detroit porazil Kopitarjeve 'kralje' (video)

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja je v ligi NHL doma z 1:4 izgubil proti Detroitu Red Wings Jana Muršaka, ki pa zaradi poškodbe ni igral.

Anže Kopitar je na tekmi proti Detroitu igral 20:36 minute in v tem obdobju igre šestkrat streljal na gol tekmeca, a bil neuspešen. V Los Angelesu je Pavel Dacjuk zadel dvakrat, Detroit pa je z zmago nad gostitelji prekinil niz petih porazov v gosteh. Niklas Kronwall je ekipi priboril zadetek za vodstvo v drugi tretjini, za rdeča krila pa je zadel tudi Justin Abdelkader. Detroit je v gosteh zmagal prvič v zadnjem mesecu dni. Poleg tega je vratar Jimmy Howard ubranil kazenski strel Anžeta Kopitarja v drugi tretjini pri izidu 2:1 za goste. Za kralje je edini zadetek prispeval Mike Richards, ki je v šesti tekmi za ekipo še šestič zatresel mrežo.

V ostalih tekmah so hokejisti Minnesota Wild po kazenskih strelih ugnali St. Louis Blues s 3:2, Nashville Predators pa so po podaljšku s 3:4 klonili proti Columbus Blue Jackets. Winnipeg Jets so v rednem delu s 6:4 premagali Philadelphia Flyers, Buffalo Sabres so z 2:4 izgubili proti Phoenix Coyotes, Toronto Maple Leafs pa so s 7:1 premagali Washington Capitals. Montreal Canadiens so s 4:0 odpravili New York Rangers, njihovi mestni tekmeci New York Islanders pa so z 0:6 klonili proti Boston Bruins.

Tampa Bay Lightning so morali z 2:4 priznati premoč New Jersey Devils, Florida Panthers so s 3:2 ugnali Pittsburgh Penguins, Dallas Stars so z 1:4 izgubili proti San Jose Sharks, najvišji izid pa so postavili v ekipi Edmonton Oilers, ki so z 9:2 premagali Chicago Blackhawks. Za Edmonton je hat trick dosegel Taylor Hall, ekipa pa je s tem prekinila negativni niz štirih porazov. Jordan Eberle je dodal gol in tri podaje, novinec v moštvu Ryan Nugent-Hopkins pa je s podajami pripomogel h kar petim golom. Za Edmonton so se med strelce vpisali še Aleš Hemsky, Ryan Jones, Ryan Smyth, Tom Gilbert in Shawn Horcoff, Hemsky je ob tem vknjižil že 400. točko. Gola za Chicago sta prispevala Patrick Sharp in Dave Bolland.

Liga NHL, 19. november:

Los Angeles Kings : Detroit Red Wings 1:4 Richards 7.; Dacjuk 8., 56. Kronwall 28., Abdelkader 36.

Winnipeg Jets : Philadelphia Flyers 6:4 Little 5., 8., Ladd, 11., Slater 26., Byfuglien 31. , Antropov 59.; Hartnell 14., 37., Read 49., 58.

Buffalo Sabres : Phoenix Coyotes 2:4 Adam 12., Kaleta 21.; Doan 8. , Vrbata 29., 59., Bissonnette 30.

Toronto Maple Leafs : Washington Capitals 7:1 Connolly 2., Frattin 20., Bozak 22., Kessel 26., Lupul 38., Franson 40., Steckel 60.; Laich 3.

Montreal Canadiens : New York Rangers 4:0 Cole 4., Gionta 29., 54., Plekanec 48.

New York Islanders : Boston Bruins 0:6 Bergeron 8., Horton 13., Kelly 19., 53., Ference 51., Chara 59.

Tampa Bay Lightning : New Jersey Devils 2:4 St. Louis 49., Shannon 50.; Zubrus 22., Elias 27., Clarkson 38., Carter 58.

Florida Panthers : Pittsburgh Penguins 3:2 Campbell 8., Fleischmann 26., Weiss 57.; Kunitz 2., Staal 33.

Nashville Predators : Columbus Blue Jackets 3:4* Wilson 19., Fisher 31., Spaling 55.; Carter 24., Prospal 33., Umberger 42., Wisniewski 63.

Minnesota Wild : St. Louis Blues 3:2** Koivu 23., 59.; Backes 11., Oshie 47.

Dallas Stars : San Jose Sharks 1:4 Ribeiro 47.; Burns 5., Couture 22., Winchester 25., McGinn 45.

Edmonton Oilers : Chicago Blackhawk 9:2 Hemsky 1., Jones 6., Smyth 8., Hall 13., 33., 50., Eberle 16., Gilbert 26., Horcoff 39.; Sharp, Patrick 3., Bolland 34.