5 let, 7 mesecev

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK ECE Celje HK Playboy Slavija Lustenau Feldkirch Zell am See

Sobota, 10. 10. 2015, 9.18

Celjani za gol prekratki pri prvakih, tudi Slavija brez točk

Konec tedna sta aktivna le Celje in Slavija, saj Jeseničani nastopajo na Celinskem pokalu. Celjani so pri prvaku Lustenauu izgubili s 3:2, Založani pa z 1:3 doma klonili proti Zell am Seeju.

Celjani so v zadnjo tretjino vstopili z dvema zadetkoma zaostanka, ki ga je v 50. minuti prepolovil Tomo Hafner, a so gostitelji kaj hitro odgovorili prek Philippa Winziga in spet zvišali na +2. Končnih 3:2 je ob igralcu več v 59. minuti postavil Aljaž Ogrizek. Hokejiste iz knežjega mesta v nedeljo čaka še drugi del avstrijske mini turneje, ko bodo gostovali pri Bregenzerwaldu.

Za Založane, ki po sedmih tekmah ostajajo pri dveh zmagah, je častni zadetek v 38. minuti prispeval Tadej Snoj, ki je znižal na 1:2. Gostje so do konca še enkrat premagali Jakoba Raišpa in slavili z 1:3. Slavija bo prihodnjo tekmo igrala v sredo, ko bo gostovala na Jesenicah.