Liga NHL, 14. december

Kralji klonili v podaljšku, Kopitar zapravil priložnost #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar bo s Kralji gostoval pri Tampi. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar bo s Kralji gostoval pri Tampi.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v podaljšku z 2:3 izgubil proti prvakom severnoameriške lige NHL, Tampa Bay Lightning. Zmagoviti zadetek za domačo ekipo je dosegel Mathieu Joseph le 50 sekund po tem, ko je imel slovenski as samostojni napad.

Kopitar se je v tretji minuti podaljška sam znašel v protinapadu. V zaključku je z dvojno potezo streljal, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Tampe Andrej Vasilevskij.

Joseph je nato odločil tekmo manj kot minuto pozneje. Na robu prekrška je ukradel plošček in hitro sprožil napad 2-na-1, ki ga je zaključil z uspešnim strelom za 18. zmago Tampe v tej sezoni in šesto na zadnjih sedmih tekmah.

Moštvi sta pred tem v rednim delom zadeli vsaka po dvakrat. V prvi tretjini je za vodstvo Los Angelesa v 10. minuti zadel Drew Doughty, podajo je med drugim prispeval Kopitar, v 19. minuti pa je izenačil Victor Hedman. Gostje so nato povedli v prvi minuti druge tretjine prek Viktorja Arvidssona, a je Tampa znova izenačila - v 15. minuti druge tretjine je zadel Taylor Raddysh.

Los Angeles po porazu ostaja z izkupičkom 12 zmag, desetih porazov in petih porazov po podaljšku na šestem mestu pacifiške skupine. Kopitar in soigralci bodo naslednjo tekmo igrali v gosteh proti Florida Panthers v noči na petek.

Tekma v Tampi je bila ena od 12 v pretekli noči, zaradi težav z okužbami z novim koronavirusom sta bili prestavljeni tekmi Calgaryja pri Nashvillu in Caroline pri Minnesoti.

Med odmevnejšimi dogodki pretekle noči je bil hat-trick Cama Atkinsona, ki je bil prvo ime Philadelphie pri zmagi s 6:1 nad New Jerseyjem. Atkinson je dosežku dodal še podajo.

Peti zaporedni zmagi sta preteklo noč zabeležili ekipi Pittsburgh Penguins in Colorado Avalanche. Za Pittsburgh je Sidney Crosby prispeval dve podaji za zmago s 5:2 in tako še 400. na tekmi dosegel dve točki ali več. Za zmago Colorada proti new York Rangers s 4:2 je dva zadetka prispeval Valerij Ničuškin.

Na gostovanju v Floridi je moštvo Ottawa Senators sprožilo točo golov. Pri zmagi z 8:2 proti Florida Panthers je Josh Norris zadel dvakrat in enkrat podal, Drake Batherson pa je trem podajam dodal zadetek.