Liga NHL, 11. december

Kopitarjevi dosegli veliko zmago proti najboljši ekipi zahoda

Anže Kopitar | Anže Kopitar in Kralji gostijo Minnesoto. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar in Kralji gostijo Minnesoto.

V hokejski ligi NHL so Anže Kopitar in njegovi Los Angeles Kings gostili Minnesota Wild, trenutno najboljšo ekipo zahodne konference. Kralji so na koncu zmagali z 2:1, Kopitarjeva statistika pa je tokrat ostala prazna.

Tekmo so bolje začeli Minnesota Wild, potem ko je v 14. minuti druge tretjine za vodstvo gostov poskrbel Marcus Foligno. Dobro minuto pozneje so LA Kings izenačili z golom Phillipa Danaulta. Za zmagoviti zadetek Kraljev pa je v deseti minuti zadnje tretjine poskrbel Brendan Lemieux in postal junak obračuna.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu prebil 23 minut in 17 sekund, a njegova statistika je ostala prazna.

Minnesoto je šesta na lestvici celotne lige in ima le točko zaostanka za Florido, Washingtonom in Torontom, ki so na čelu, Los Angeles pa je 22 med 32 moštvi najmočnejše hokejske lige na svetu, ima 26 točk.

V tej sezoni sta se LA in Minnesota že pomerila, 17. oktobra je bilo 3:2 za Wild, Kopitar pa je takrat podal za prvi gol Kraljev in sam zabil drugega.

Ottawa Senators in Tampa Bay Lightning pa sta svoj obračun že odigrali v soboto zvečer po slovenskem času. Senatorji so zmagali s 4:0, s tremi goli pa se je izkazal 22-letni Brady Tkachuk.