NHL liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Petek, 10. 12. 2021, 7.03

LIGA NHL, 9. DECEMBER

Kopitarjevi v večeru gostov redka zmagovita izjema, Fleury v elitnem klubu

Anže Kopitar | Anže Kopitar je s Kralji slavil zmago s 4:0 nad Dallas Stars. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je s Kralji slavil zmago s 4:0 nad Dallas Stars.

Hokejisti Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja so bili v večeru, v katerem so zmagovali predvsem gostje, ena redkih domačih ekip, ki so se veselili zmage. V domačem Staples Centru so s 4:0 premagali Dallas Stars (dva zadetka so dosegli v prazen gol). Od gostiteljev je slavil le še St. Louis. Kanadski vratar Marc-Andre Fleury je pri Montrealu zaklenil vrata Chicaga (30 obramb) in postal tretji vratar v zgodovini lige NHL s 500 zmagami.

Anže Kopitar
Sportal Kralji doživeli visok poraz v Vancouvru

Gole so dosegli Šved Adrian Kempe v prvi minuti druge tretjine, v zadnji pa Uzbekistanec Arthur Kalijev, Šved Viktor Arvidsson in Kanadčan Andreas Athanasiou. Goste so strli v zadnji tretjini, v katero so vstopili s tesnim vodstvom 1:0. Rezultat je vztrajal do pet minut pred koncem, ko je Kalijev zadel za 2:0. Gostje so poskušali znižati brez vratarja, kar so Kralji izkoristili, dvakrat zadeli v prazen gol in slavili s 4:0. Jonathan Quick je zaustavil vseh 27 strelov Dallasa.

Kralje čaka zahtevno gostovanje pri Minnesoti, ki niza zmage

Kralji, naslednja partija jih čaka doma v noči na nedeljo po slovenskem času z vodilnim moštvom lige Minnesota Wild, so na 22. mestu med 32 ekipami lige; Dallas je dve mesti višje.

Minnesota je nanizala osmo zmago in je trenutno prva na lestvici, s 5:2 je slavila pri San Jose Sharks, tudi njeni člani so dva zadetka ob koncu dosegli v prazen gol.

Marc-Andre Fleury se veseli 500. zmage. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Marc-Andre Fleury se veseli 500. zmage. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Fleury se je pridružil Brodeurju in Royu

Svoja vrata je zaklenil tudi Marc-Andre Fleury, ki je s Chicagom z 2:0 slavil pri Montrealu. Kanadski veteran je zaustavil 30 strelov domačih in se veselil 500. zmage v karieri. S tem se je pridružil elitnemu klubu, v katerem so zdaj le trije čuvaji mreže. Rekorder je s 691 zmagami Martin Brodeur, Patrick Roy pa jih je zbral 551.

Svoja vrata je na gostovanju pri novincu v Seattlu zaklenil tudi Connor Hellebuyck (25 obramb), z Winnipegom je zmagal s 3:0.

Stamkos blestel ob zmagi Tampe

Prvaki so ujeli formo, za peto zaporedno zmago so v derbiju večera s 5:3 premagali Toronto, kapetan Steven Stamkos je vknjižil štiri točke (zadetek, tri asistence). Tampa ima zdaj pri vrhu vzhodne konference 38 točk. Toliko jih imajo tudi Toronto, Florida Panthers in Washington.

Točko manj ima Carolina Hurricanes, ki je po podaljšku strla drugo moštvo zahoda Calgary, četrti z zahoda Edmonton je izgubil še četrtič zapored, s 3:2 ga je premagal Boston. Anaheim je po izvajanju kazenskih strelov strl Columbus in ostal tretji.

Liga NHL, 9. december:

Los Angeles Kings : Dallas Stars 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
1:0 Kempe 21., 2:0 Kalijev 55., 3:0 Arvidsson 60. (EN), 4:0 Athanasiou (EN)
(Anže Kopitar je v dobrih 18 minutah in pol štirikrat streljal na vrata Dallasa, pri sodniških metih je bil 40-odstotno uspešen.)

Columbus Blue Jackets : Anaheim Ducks 1:2** - po izvajanju kazenskih strelov
Montreal Canadiens : Chicago Blackhaws 0:2
Toronto Maple Leafs : Tampa Bay Lightning 3:5
New York Islanders : Nashville Predators 3:4
St. Louis Blues : Detroit Red Wings 6:2
Calgary Flames : Carolina Hurricanes 1:2* - po podaljšku
Edmonton Oilers : Boston Bruins 2:3
Seattle Kraken : Winnipeg Jets 0:3