Četrtek, 6. 4. 2023, 21.44

Alpska liga, polfinale, sedma tekma

Jeseničani so ga dočakali

1

HDD Jesenice | Jeseničani so izvedeli, s kom se bodo pomerili v finalu Alpske lige. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so izvedeli, s kom se bodo pomerili v finalu Alpske lige.

Po zadnji, sedmi polfinalni tekmi Alpske lige med Red Bull Juniors in Cortino je vendarle znan še drugi finalist. To je Cortina, ki je bila danes v Salzburgu s 4:3 boljša od gostiteljev. Italijanska ekipa se bo v finalu pomerila s HDD Sij Acroni Jesenicami. Prva tekma finalne serije bo na Jesenicah. Železarji so v polfinalu s 4:0 v zmagah izločili Ritten, že pred tem pa v četrtfinalu brez poraza še Vipiteno. Jeseničani bodo v finalu igrali drugič, lani so v njem izgubili z Asiagom.

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije Antti KARJALAINEN, Rudolfs Polcs (20)
Sportal Jeseniški vratar je MVP Alpske lige
HDD Jesenice : HK Olimpija, finale DP
Sportal Železarji še nimajo tekmeca v finalu

Tekmeca so dobili šele danes, ko se je končal drugi polfinale. V njem sta mlada salzburška ekipa in Cortina igrali vseh sedem tekem. Salzburg se je na prejšnji tekmi rešil po podaljšku (2:1) in izsilil odločilno tekmo na svojem ledu. Salzburžani so sicer vse zmage v polfinalu dosegli po podaljšku.

Avstrijska ekipa je imela danes lepo priložnost za finale. Salzburg je namreč že po 14 minutah vodil s 3:1, toda italijanska ekipa je še v prvi tretjini znižala, nato pa v drugi izenačila. Odločitev je padla v 38. minuti, ko je zmagoviti gol dosegel Alberto Colli. Za Cortino je to prva uvrstitev v finale regionalnega tekmovanja.

Jeseničani so tudi v prejšnji sezoni prišli do finala, a so takrat morali priznati premoč Asiagu, ki je slavil s 3:2 v zmagah.

Vodstvo tekmovanja še ni določilo natančnega razporeda finalnih tekem, po prvotnem načrtu pa bi se moral finale, če bi v polfinalu odločalo vseh sedem tekem, začeti v soboto, 8. aprila.

Alpska liga, polfinale, sedma tekma (igrajo na štiri zmage)