Četrtek, 22. 3. 2018, 22.53

Alpska liga, polfinale, prvi tekmi

Sanjski začetek: železarji po podaljšku do prednosti

HK Olimpija HDD Jesenice | Foto Žiga Zupan/Sportida

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so na prvi tekmi polfinalne serije Alpske lige po podaljšku premagali aktualne prvake tekmovanja, Ritten. Domačini so že vodili z 2:1 in 3:2, a se železarji niso dali in na koncu do pomembne zmage prišli po podaljšku. Junak srečanja je bil Nik Pem. Drugo tekmo bosta moštvi odigrali v soboto ob 18. uri v Podmežakli.

Železarji so tekmo odlično začeli in ob razpoloženem vratarju Saundersu, ki je imel v prvi tretjini 14 obramb (na koncu dvoboja pa kar 44), kronali eno od svojih akcij, Urban Sodja pa je sredi tretjine svojo ekipo popeljal v vodstvo. To se je stopilo v nadaljevanju, ko je Alexander Esiath najprej izenačil, potem pa domače povedel do prednosti. A razburljivo končnico je z zadetkom še pred odmorom napovedal Nik Pem.

V zadnji tretjini so domači spet hitro povedli, a so imeli tudi gostje še dovolj moči za odgovor in Kalan je v 56. minuti poskrbel za 3:3 in podaljšek. V tem so imeli zadnjo besedo železarji, Pem pa je z drugim zadetkom v 68. minuti poskrbel za pomembno zmago slovenskih prvakov.

V drugem polfinalnem paru se merita najboljša ekipa rednega dela lige Asiago in Val Pusteria, katere barve brani slovenski napadalec Eric Pance. Vlogo favoritov je na prvi tekmi kljub mrku v zadnji tretjini potrdil Asiago.

Ekipe igrajo na tri zmage.

Alpska liga, polfinale, prvi tekmi*

Četrtek, 22. marec
Ritten : HDD Sij Acroni Jesenice 3:4 (0:1, 2:1, 1:1)** /0:1/
Eisath 22., 35., Tudin 42.; Sodja 10., Pem 38., 68., Kalan 56.

Asiago : Val Pusteria 5:4 (2:0, 3:1, 0:3) /1:0/
Nigro 9., Pietroniro 12., Scandela 25. (PP1), Rosa 28., Gellert 40.; Andergassen 23., 56., Tauber 51. (PP1), Althuber 58.

// - izid v zmagah
**po podaljšku.
*Igrajo na tri zmage; drugi tekmi bosta v soboto, 24. marca, tretji v ponedeljek, 26. marca, morebitni četrti v sredo, 28. marca, morebitni peti v soboto, 31. marca.