Olimpija še drugič v nekaj dneh izgubila s Pustertalom

1

HK SŽ Olimpija - Pustertal, Alpska liga | Ljubljančani so še drugič v nekaj dneh izgubili s Pustertalom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Ljubljančani so še drugič v nekaj dneh izgubili s Pustertalom.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so še drugič v nekaj dneh palice prekrižali s člani Pustertala in še drugič izgubili. Po tesnem domačem porazu (0:1) so tudi na gostovanju izgubili za zadetek (2:3). Južnotirolsko moštvo je z novo zmago skočilo na tretje mesto, za drugo Olimpijo zaostaja le točko.

Alpska liga: HDD Sij Acroni Jesenice - EC Bregenzerwald
Sportal Jeseničani povedli, na koncu pa ostali praznih rok
HK Olimpija Steel Wings Linz
Sportal Konec je niza neporaženosti Olimpije

Nov obračun Olimpije in Pustertala v tem tednu in nov poraz Ljubljančanov. Tudi tokrat so bili več pri strelu (razmerje strelov 39:16 za Olimpijo), a tudi tokrat so imeli Italijani v golu bolj razpoloženega vratarja, Colina Keitha Furlonga.

Gostitelji so v 8. minuti izkoristili prvi power-play in povedli, a le 12 sekund pozneje je Tadej Čimžar izenačil, sredi obračuna pa z drugim zadetkom poskrbel za vodstvo Olimpije. A Pustertal je še pred drugim odmorom znova izkoristil ljubljansko dvominutno kazen, ki se jih je nabralo precej.

Ekipi sta v zadnjo tretjino krenili z izenačenjem (2:2). To je na semaforju vztrajalo do 52. minute, ko je Max Oberrauach ugnal Paava Hölsäja in postavil končnih 3:2. Pustertal je tako še drugič v nekaj dneh spravil na kolena Olimpijo, ki ji tudi tokrat ni uspelo zadeti v igri z igralcem več, in se ji približal na točko.

Olimpija bo po dveh alpskih porazih nove točke v tekmovanju iskala v torek, ko bo gostila Fasso. Drugi slovenski predstavnik HDD Sij Acroni Jesenice bo po petkovem porazu pri Bregenzerwaldu v nedeljo znova gostoval na Predarlskem, takrat pri Lustenauu.