Alpska liga, 1. december

Konec je niza neporaženosti Olimpije

HK Olimpija Steel Wings Linz | Hokejisti Olimpije so izgubili prvič v alpski sezoni. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Olimpije so izgubili prvič v alpski sezoni.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so doživeli prvi ligaški poraz v sezoni. Na obračunu Alpske lige jim ga je zadal Pustertal, ki je v Tivoliju slavil z nogometnih 1:0. Olimpija je imela sicer več od igre in je precej več streljala (razmerje strelov 38:19), a ji nikakor ni uspelo premagati odličnega vratarja gostov Keitha Colina Furlonga.

Sportal Presenečenje na Jesenicah

Po devetih zmagah in enem remiju v Alpski ligi so hokejisti HK SŽ Olimpija prvič izgubili. V domačem Tivoliju jih je na kolena spravil Pustertal. Gre za enega od največjih alpskih tekmecev Ljubljančanov ob Jesenicah – ekipi sta se v sezoni 2018/19 udarili v finalu, po preobratu so slavili zmaji.

Ti so imeli danes terensko premoč, bili precej več pri strelu, a obrambe gostov z znova razpoloženim Keithom Colinom Furlongom na čelu jim ni uspelo prebiti. Kanadčan je zaustavil vseh 38 strelov zeleno-belih, na drugi strani pa je Olimpijin Paavo Hölsä ob 19 strelih Pustertala klonil enkrat, v 16. minuti ga je premagal Lukas De Lorenzo Meo.

Varovanci Gregorja Polončiča, ki so imeli štirikrat na voljo dve minuti igralca več, a power-playa niso izkoristili, so ob koncu izenačenje iskali brez vratarja in s šestimi možmi v polju, a se jim načrt ni izšel. Južnotirolsko moštvo, pri katerem vlogo pomočnika opravlja Matej Hočevar, je iz Ljubljane odpeljalo poln plen. Kaj kmalu sledi nov obračun ekip, zmaji bodo namreč v soboto vrnili obisk.

Na preostali tekmi večera je vodilni Salzburg stežka, z 1:0, premagal Celovčane.