Jeseničani v podaljšku premagali Asiago, Olimpija v Avstriji potrdila končnico

1

HDD Jesenice HK Olimpija | Jeseničani so po hudem boju le ugnali Asiago. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so po hudem boju le ugnali Asiago.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so niz domačih alpskih tekem nadaljevali v soboto, ko so v dvorani Podmežakla gostoval četrti Asiago. Železarji, za katere je prvič po vrnitvi igral David Planko, so zmagali po podaljšku. Vodilno moštvo Alpske lige HK SŽ Olimpija je že sedmo zaporedno zmago ujelo na gostovanju pri Bregenzerwaldu. Bilo je 4:0 za Ljubljančane, ki so si z novo zmago kot prvi priigrali končnico.

HK Olimpija Fassa 16. februar 2021 Matic Kralj Raimo Summanen
Sportal Mladi Korošci namučili Olimpijo, Jeseničani strli Ritten

Podobno kot na prejšnji tekmi z Rittnom so tudi tokrat železarji, za katere je prvič po vrnitvi na Gorenjsko zaigral David Planko, dvoboj v svoji Podmežakli slabo začeli. Gostje so namreč prvič zadeli v četrti minuti, v 17. pa izkoristili igralca več na ledu in povišali na 2:0.

Jeseničani so tako spet morali v lov za tekmeci, v drugi tretjini pa je zaostanek najprej znižal Žan Jezovšek. V zadnji minuti drugega dela je nato mladi kanadski up v domačem moštvu Francesco Pinelli poskrbel za izenačenje na 2:2.

V zadnji tretjini novih zadetkov ni bilo, tako da sta ekipi šli v podaljšek. V njem so v 63. minuti domači prišli do prednosti, saj je bil pri gostih izključen Marek Vankus. Novo prednost igralca več pa so železarji znali izkoristiti, v 64. minuti je svoj drugi gol na tekmi dosegel Pinelli in Jeseničanom zagotovil zmago.

Olimpija je zmagala pri Bregenzerwaldu.  | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Olimpija je zmagala pri Bregenzerwaldu. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Olimpija - prvič je zanjo zaigral kanadski napadalec Marl Olivier Vallerand -  je na gostovanju pri moštvu s sredine lestvice dobro opravila generalko pred sredinim slovenskim derbijem. Potem ko so se zeleno-beli na zadnjem domačem obračunu s Celovčani mučili in komajda prišli do tesne zmage, so danes zmagali bolj zanesljivo.

Temelje je v prvi tretjini postavil Miha Logar, v drugi pa sta nato v polno zadela še Aleš Mušič na polovici tekme ter Žiga Pance v 35. minuti, ko so imeli gostje na ledu igralca več.

Premoč - proti vratom domačih so sprožili 38 strelov, na drugi strani so imeli domači le 14 strelov - so hokejisti Olimpije nato še enkrat potrdili z zadetkom v zadnji tretjini, za končnih 4:0 je poskrbel Miha Štebih.

Zmaji imajo na vrhu lestvici zdaj šest točk več od drugih Jeseničanov, a so ti odigrali dve tekmi manj.

Zato bo še kako zanimivo spremljati naslednjo tekmo Alpske lige slovenskih predstavnikov, saj se bosta večna tekmeca v sredo udarila med seboj. Derbi bo gostil Tivoli. 9. marca sledi še obračun rdečih in zelenih na Gorenjskem. Prav ti tekmi bosta pomembni v boju za prvo mesto po rednem delu tekmovanja.