Alpska liga HDD Jesenice HK Olimpija

Torek, 25. 2. 2020, 22.56

Alpska liga, 25. februar

Zmaji poraženi na domačem ledu, Jeseničani v gosteh

HK Olimpija HDD Jesenice | Hokejisti Jesenic so po podaljšku izgubili pri Cortini. Tekma je bila zaradi ukrepov v povezavi s koronavirusom odigrana za zaprtimi vrati. | Foto Grega Valančič/Sportida

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v podaljšku s 4:5 izgubili tekmo na gostovanju pri Cortini, ki pa je bila zaradi preplaha, ki ga je v Italiji sprožil koronavirus - ta je pri naših zahodnih sosedih zahteval tudi že nekaj žrtev, odigrana pred praznimi tribunami. HK SŽ Olimpija je na domačem ledu po kazenskih strelih izgubila proti Rittnu.

jesenice
Sportal Jeseničani doživeli četrti zaporedni poraz, Olimpija pa po podaljšku do zmage

Začela se je druga polovica tekem v skupini za razvrstitev, v kateri so si že vse ekipe zagotovile končnico. Člani HDD Sij Acroni Jesenice so gostovali pri Cortini, ki zaradi koronavirusa vrat svoje dvorane ni smela odpreti navijačem, in izgubili s 4:5 po podaljšku. Jaka Ankerst, Žiga Urukalo, Aljoša Crnović in Srb Mirko Djumić so bili strelci za železarje, pri katerih je ob odsotnosti Antoina Bonvalota (manjkal bo od šest do osem tednov) vrata branil 18-letni Bolgar Ivan Stojnov. Pri Cortini se je s tremi goli izkazal Kanadčan Remy Giftopoulos.

Ljubljančani so doma priznali premoč Rittnu. | Foto: Grega Valančič/Sportida Ljubljančani so doma priznali premoč Rittnu. Foto: Grega Valančič/Sportida

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po dveh gostovanjih tokrat igrali doma. V Tivoliju so gostili Ritten in izgubili po streljanju kazenskih strelov. Zmaji so si med tekmo sicer priigrali več priložnosti, a niso uspeli zadeti, v zadnji tretjini so ostali še brez Žana Jezovška, ki je moral zaradi nepravilnega naleta predčasno zapustiti led, tudi Anže Ropret proti koncu rednega dela tekme ni več igral ... Ljubljančani so do sredine zadnje tretjine vodili z 2:0, gola sta dosegla Gal Koren v 36. in Nik Simšič v 47. minuti tekme, a so gostje v dobrih dveh minutah (53. in 55. minuta tekme) z goloma Simona Kostnerja in Randyja Gazzola poskrbeli za podaljšek. Ta ni prinesel spremembe izida, pri kazenskih strelih pa se je sreča nasmehnila Rittnu.

Alpska liga, 25. februar, skupina za razvrstitev

HK SŽ Olimpija : Ritten 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)
Koren 36., Simšič 47.; Kostner 53., Gazzola 55., Lane 65.

Cortina : Acroni Jesenice 5:4 (2:1, 1:1, 1:2, 1:0)
Giftopoulos 10., 31., 57., Gander 14., Trecapelli 64.; Ankerst 10., Urukalo 26., Crnovič 47., Djumič 60.

6. HDD Sij Acroni Jesenice 6 – 5

*() V oklepaju so dodatne točke, ki so jih ekipe prenesle v drugi del, v katerem bodo odigrale deset tekem (vsaka z vsako doma in v gosteh). Vse ekipe so že uvrščene v končnico.