Ritten HK Olimpija Alpska liga

Torek, 22. 12. 2020, 21.50

Alpska liga, 22. december

Olimpija razbila Ritten in skočila na vrh

HK SŽ Olimpija Ritten | Anže Ropret je proti Rittnu zabil tri zadetke. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Anže Ropret je proti Rittnu zabil tri zadetke.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po zmagi nad Kitzbühlom in Cortino, proti kateri je pred slovesom zadnjič igral Jan Drozg, visoko premagali še Ritten (7:2). Z novo zmago se je Olimpija zavihtela na prvo mesto.

Jan Drozg
Sportal Jan Drozg se poslavlja od Olimpije
HK Olimpija Vipiteno Nik Simšič Žiga Pance
Sportal Olimpija na domačem ledu porazila Cortino

Tekma se je za Ljubljančane začela še bolje kot dvoboj s temi tekmeci pred slabim mesecem, ko so zadeli že po 34 sekundah. Tokrat se je namreč mreža Rittna prvič zatresla že po prvi ljubljanski akciji, strelec je bil Miha Štebih v 23. sekundi.

Do konca prvega dela so nato gostje zdržali brez prejetega zadetka, zato pa so domači dodobra napolnili mrežo v nadaljevanju. Začel je Anže Ropret, premoč pa sta v tem delu potrdila še Aleksandar Magovac in Miha Zajc, Ropret pa je dodal še en zadetek. Po plošček je moral v svojo mrežo sicer tudi vratar Ljubljančanov Tilen Spreitzter, a pri visokem vodstvu zadetek ni bil nevaren.

Fotogalerija s tekme med HK SŽ Olimpijo in Rittnom (foto: Matic Klanšek Velej/Sportida):

1 / 13

V zadnjem delu so domači nekoliko spustili ritem, vseeno pa dobili tudi to tretjino. Za svoj tretji gol na tekmi je najprej poskrbel Ropret, piko na i pa je postavil Martin Bohinc poldrugo minuto pred koncem.

Drugi slovenski predstavnik v Alpski ligi HDD Sij Acroni Jesenice zaradi odpadlih tekem že dolgo časa ni bil aktiven v tekmovanju, železarji so zadnje srečanje odigrali 6. decembra, če ne bo sprememb, jih naslednje čaka šele 30. decembra v Linzu.

Olimpija bo novo alpsko tekmo igrala v soboto v Asiagu.