Alpska liga Cortina HK Olimpija

Sobota, 19. 12. 2020, 21.50

Alpska liga, 19. december

Olimpija na domačem ledu porazila Cortino

HK Olimpija Vipiteno Nik Simšič Žiga Pance | Olimpija je na domačem ledu porazila Cortino. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Olimpija je na domačem ledu porazila Cortino.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po zanesljivi četrtkovi alpski zmagi proti Kitzbuhlu (9:2) v soboto prav tako temeljito porazili še italijansko moštvo iz Cortine. Zmaji so na domačem ledu, a tudi tokrat brez podpore navijačev, slavili s 7:3, čeprav so prva dva gola zabili gostje.

Kanadčan Mike Cazzola je domače šokiral z zadetkoma v 12. in 14. minuti, nato se je zagnal zeleno-beli stroj. Za izenačeno prvo tretjino sta poskrbela Žiga Pance in Jan Drozg, nato so povsem prevladali zmaji. Pance je v drugi tretjini dodal še dva gola za "hat-trick", pri Olimpiji so se med strelce vpisali še Nik Simšič, Aleš Mušič in nazadnje še Anže Ropret.

Po večerni tekmi nov obračun Alpske lige zmaje čaka v torek, ko bodo znova igrali na domačem ledu, gostili bodo Ritten.

Člani HDD Sij Acroni Jesenice bi morali v nedeljo gostiti Feldkirch, a je tekma zaradi težav s covid-19 v gostujočem taboru prestavljena.