Alpska liga, 21. december

Jeseničani v Alpski ligi trdno v vodstvu

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani ostajajo trdno na vrhu Alpske lige. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani ostajajo trdno na vrhu Alpske lige.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so odigrali 24. tekmo v Alpski ligi, gostovali so v Meranu, ga premagali s 4:2 in se še utrdili na vrhu lestvice. Pred Lustenauom imajo zdaj devet točk prednosti.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija Nik Zupančič
Sportal Jeseničani v podaljšku strli Lustenau

Jeseničani so po daljšem premoru, pred desetimi dnevi so po podaljšku premagali Lustenau s 3:2, danes dosegli novo zmago, s katero so se utrdili na vrhu lestvice regionalnega tekmovanja, zdaj imajo 59 točk.

Današnji tekmec Merano je bil klub, ki je v prvi tekmi nove sezone Jeseničanom zadal nekoliko presenetljiv poraz z 2:1 po podaljšku v Podmežakli. Danes so se železarji oddolžili in slavili v gosteh, do zmage pa prišli z učinkovito zadnjo tretjino.

V prvi polovici tekmi je kazalo, da bo glavni junak domači vratar Frederic Cloutier. Ta je na koncu tekme zbral 33 obramb, predvsem v drugi tretjini pa ob premoči železarjev ustavil vse poskuse. Za nameček so domači v 37. minuti tudi povedli.

A gostje so vse nadoknadili v zadnji tretjini, pa čeprav je Merano v 46. minuti dosegel še en gol. A že 16 sekund pozneje so gostje znižali z zadetkom Davida Planka, manj kot dve minuti zatem je izenačil Eric Pance, Patrik Rajsar pa je v 53. minuti zadel za 3:2, ko so imeli Jeseničani na ledu igralca manj.

Domači so ob koncu poskušali še brez vratarja, a je piko na i z golom na prazna vrata postavil Sašo Rajsar.

Naslednjo tekmo bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo gostovali pri Asiagu.

Alpska liga

Torek, 21. december
Merano  : HDD Sij Acroni Jesenice 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
1:0 Stolyarov (SH1, Borgotello, 38.), 2:0 Gellon (Tomasini, 46.), 2:1 Planko (Urukalo, Rajsar, 46.), 2:2Pance (Zibelnik, Viikila, 48.), 2:3 Rajsar (SH1, Glavič, 53.), 2:4 Rajsar (EN, Svetina, Sotlar, 60.)

Cortina : Eisbaren Zell am See 6:0