HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 1. 10. 2022, 22.40

Alpska liga, 1. oktober

Železarji zmagoslavni tudi v Avstriji

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije Antti KARJALAINEN, Rudolfs Polcs (20) | Jeseničani so na gostovanju v Avstriji premagali moštvo Zell am See. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so na gostovanju v Avstriji premagali moštvo Zell am See.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po visoki petkovi domači zmagi nad Bregenzerwaldom (6:0) danes zvečer novo v Alpski ligi ujeli še na gostovanju pri ekipi Zell am See. Četa Gabra Glaviča je tokrat slavila s 4:2.

HDD Jesenice, Gašper Glavič
Sportal Jeseničani odpihnili Bregenzerwald

V vratih Jeseničanov je Finec Antti Karjalainen je ustavil 33 strelov na svoj gol. Železarji so bili bolj učinkoviti, na vrata gostiteljev so sprožili 29 strelov.

Za goste je za hitro vodstvo poskrbel Žan Jezovšek že v drugi minuti. A so tudi domači že v peti izenačili, na nov zadetek pa so Jeseničani čakali do polovice tekme. Današnji glavni junak je bil Gašper Seršen, ki je v 32. minuti poskrbel za novo vodstvo, v začetku zadnje tretjine pa ga je nato še povišal. Le minuto zatem, v 44., pa je za 4:1 zadel še Tjaš Lesničar.

Zell am See je sicer še znižal na 2:4 in v zadnjih treh minutah poskušal še brez vratarja, a ni bil uspešen.

Naslednja tekma v Alpski ligi Gorenjce čaka 6. oktobra, ko bodo v domači Podmežakli pričakali KAC Future Team.