svetovni pokal Innsbruck Zan Lovenjak Sudar

Četrtek, 23. 6. 2022, 16.33

innsbruck, svetovni pokal v športnem plezanju

Zan Lovenjak Sudar 16. v Innsbrucku

Zan Lovenjak Sudar | Zan Lovenjak Sudar je z enim rešenim balvanom od štirih osvojil 16. mesto, kar ni bilo dovolj za preboj v finale. | Foto Grega Valančič/Sportida

Svetovni pokal v Innsbrucku je bil v znamenju polfinalnih bojev športnih plezalcev, ki so se merili v balvanskem plezanju. Med 20 polfinalisti je bil tudi Slovenec Zan Lovenjak Sudar. Z enim rešenim balvanom od štirih je osvojil 16. mesto, kar ni bilo dovolj za preboj v finale najboljših šestih, ki bo na sporedu danes zvečer.

Zan Lovenjak Sudar, ki je v kvalifikacijah s štirimi osvojenimi vrhovi od petih vpisal 13. dosežek, se je kot edini Slovenec prebil v današnji polfinale. Libeličan se je najbolje odrezal v tretjem balvanu, ki ga je preplezal do vrha v enem poskusu. Za finale bi moral preplezati do vrha vsaj še en balvan.

Anže Peharc, ki je konec maja navdušil z drugim mestom v Salt Lake Cityju, se na 25. mestu ni prebil v polfinale zadnje balvanske tekme svetovnega pokala v tej sezoni. Od najboljše dvajseterice ga je ločil en vrh smeri. Brez polfinala sta ostala tudi Jernej Kruder na 29. in Matic Kotar na 47. mestu.

Svetovni pokal v Innsbrucku se bo v petek nadaljeval z ženskim polfinalom z eno slovensko predstavnico na startu, Katjo Debevec.

Vita Lukan in Julija Kruder sta ženske kvalifikacije končali na 29. oziroma 59. mestu. Lukanova bo nastopila tudi v težavnosti.

Najuspešnejša slovenska športna plezalka Janja Garnbret se je odločila, da bo dvomesečni tekmovalni premor prekinila prav v Innsbrucku ter bo nastopila na premierni tekmi sezone svetovnega pokala v težavnostnem plezanju.

Kvalifikacije težavnosti bodo na sporedu v soboto, ko bo tudi polfinale. V kvalifikacijah bo nastopilo 12 Slovencev. Med ženskami poleg Garnbretove še Lučka Rakovec, Lana Skušek, Tjaša Slemenšek, Mia Krampl, Lucija Tarkuš, Sara Čopar in Lukanova. Pri moških pa Domen Škofic, Luka Potočar, Martin Bergant in Milan Preskar.

Finale težavnosti v ženski in moški konkurenci bo v nedeljo.