Budimpešta svetovno prvenstvo Florian Wellbrock Špela Perše daljinsko plavanje

Ponedeljek, 27. 6. 2022, 14.15

Budimpešta, daljinsko plavanje, svetovno prvenstvo

Wellbrocku naslov na pet kilometrov

Florian Wellbrock | Florian Wellbrock je osvojil zlato odličje v daljinskem plavanju. | Foto Reuters

Florian Wellbrock je osvojil zlato odličje v daljinskem plavanju.

Nemški plavalec Florian Wellbrock je na svetovnem prvenstvu v Budimpešti osvojil zlato medaljo v daljinskem plavanju na pet kilometrov. S časom 52:48,80 je premagal Italijana Gregoria Paltrinierija (+ 3,9), bron je osvojil Ukrajinec Mihailo Romančuk (+ 25,10).

Ana Marcela Cunha pa je zmagala v preizkušnji daljinskega plavanja na pet kilometrov v ženski konkurenci. Brazilka je s časom 57:52,90 za le 90 stotink ugnala drugo Francozinjo Aurelie Müller, tretja je bila Italijanka Giulia Gabbrielleschi z zaostankom dveh sekund.

Slovenska plavalka Špela Perše je preizkušnjo končala na 23. mestu, za najhitrejšo je zaostala 3:06 minute. Na tej razdalji je na SP leta 2017 prav tako na Madžarskem končala na 18. mestu, najboljšo uvrstitev doslej pa je dosegla na SP leta 2019 v Južni Koreji, ko je bila 16.

Na SP v madžarski prestolnici daljinske plavalce čakata še dve preizkušnji: v sredo bo tekma na deset kilometrov, dan zatem pa še na 25 km.

Sportal Dramatični prizori na svetovnem prvenstvu: Američanka med vajo omedlela #video