Nedelja, 26. 5. 2024, 17.35

3 tedne

Ritmična gimnastika, evropsko prvenstvo, Budimpešta

Vedenejeva peta z obročem

Jekaterina Vedenejeva | Jekaterina Vedenejeva je v finalu z obročem zasedla peto mesto. | Foto Guliverimage

Jekaterina Vedenejeva je v finalu z obročem zasedla peto mesto.

Slovenska reprezentantka Jekaterina Vedenejeva je na evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Budimpešti v finalu z obročem zasedla peto mesto z oceno 33,200 točke. S tem rekvizitom je naslov osvojila Bolgarka Kalejn Borjanova (35,250) pred rojakinjo Stiliano Nikolovo (34.950) in Ukrajinko Taisijo Onodrijčuk (34,900).

Jekaterina Vedenejeva je v soboto zasedla 11. mesto v mnogoboju, ko je zbrala 130,000 točke, slavila pa je Nikolova. Še pred nastopom v finalu z obročem pa je Vedenejeva napovedala. "Lahko takoj rečem, da jutri ne bomo dobili visokega rezultata, saj imam prvo startno številko."

Na prvenstvu, ki je od 22. maja potekalo v madžarski prestolnici, se je izkazala slovenska telovadka Alja Ponikvar. V četrtek je postala podprvakinja v konkurenci mladink s kiji. Za Slovenijo je bil to sploh prvi finalni gimnastični nastop v mladinski kategoriji.