ritmična gimnastika Jekaterina Vedenejeva

Sobota, 8. 5. 2021, 16.20

Ritmična gimnastika, svetovni pokal, Baku

Vedenejeva enajsta v Bakuju

Jekatarina Vedenejeva | Jekaterina Vedenejeva je osvojila enajsto mesto. | Foto osebni arhiv

Jekaterina Vedenejeva je osvojila enajsto mesto.

Rusinja Jekaterina Vedenejeva, ki v ritmični gimnastiki tekmuje za Slovenijo, je na svetovnem pokalu v Bakuju v mnogoboju v konkurenci 59 tekmovalk zasedla 11. mesto. Na tekmi, ki šteje tudi kot tretja od štirih kvalifikacijskih postojank za olimpijske igre Tokio 2020, se je 26-letna Vedenejeva s petim dosežkom uvrstila tudi v finale s trakom.

V kvalifikacijskem mnogoboju je bila najboljša Rusinja Darja Trubnikova (98,800 točke) pred Bolgarko Borjano Kalejin (98,525) in rojakinjo Lalo Kramarenko (97,600). Najboljši dve telovadki zadnjih let, svetovni in evropski prvakinji Dina in Arina Averina sta postojanko v Azerbajdžanu izpustili.

Vedenejeva je na 11. mestu zbrala 90,900 točke, najbolje pa je opravila sestavo s trakom, kjer se je s petim dosežkom (21,600) uvrstila v finale.