21.00

vaterpolo finale Ljubljana Triglav

Sobota, 20. 6. 2015, 21.00

Vaterpolisti Ljubljane spet vodijo

Vaterpolisti Ljubljane so v tretji tekmi finala državnega prvenstva doma premagali Triglav z 10:9 (3:2, 1:4, 4:3, 2:0).

Ljubljana vodi z 2:1 v zmagah, ekipi igrata na tri dobljene tekme. Naslednja, četrta tekma bo čez teden dni.

Na bazenu Kodeljevo je bila tretja finalna tekma med Ljubljano in Triglavom, ki se je ponovno končala samo z golom razlike. Tokrat so bili boljši Ljubljančani in se veselili druge zmage.

Triglav je začel odlično in po dveh minutah z dvema zadetkoma Jaše Kadivca povedel z 2:0. V nadaljevanju je Ljubljani uspelo preko Martina Puša in Gregorja Merlaka izenačiti in celo povesti. A ne za dolgo, saj so v drugi četrtini ponovno Kranjčani zaigrali bolje in držali stalno vodstvo tudi z dvema zadetkoma razlike. Do odločitve pa je prišlo v zadnji četrtini, ko so Ljubljančani dvakrat zadeli, Kranjčanom pa ni uspelo zadeti domačega gola.

Za Ljubljano je enkrat zadel David Kecman, Jure Sadar štirikrat, Merlak dvakrat in Puš trikrat, za Triglav pa Kadivec petkrat, Marko Gostič dvakrat ter Jaka Štirn in Jure Stojanovič enkrat.