Tudi "turškemu" Žganku se v Tokiu ni izšlo

0,17

termometer

Mihael Žgank
Mihaelu Žganku, ki tekmuje za Turčijo, se na svetovnem prvenstvu v judu ni izšlo po načrtih. Foto: STA

Slovenski judoist Mihael Žgank, ki s priimkom Ozerler zdaj tekmuje za Turčijo, je na svetovnem prvenstvu v Tokiu v kategoriji do 90 kilogramov ostal brez uvrstitve. Za aktualnega evropskega prvaka je bil v tretji borbi usoden Azerbajdžanec Mamadali Mehdijev.

Mihael Žgank, ki je še na SP 2017 osvojil odličje za Slovenijo, je v prvi borbi premagal Kenijca Johna Kirimija, v drugi pa Belorusa Jahorja Varapajeuja.

Naslov svetovnega prvaka v tej kategoriji je osvojil Nizozemec Noel van 't End.