Sašo Bertoncelj Tjaša Kysselef

Četrtek, 27. 5. 2021, 20.08

svetovni pokal, kvalifikacije, varna

Bertoncelj s četrto oceno v finale, Kysselefova brez finala

Sašo Bertoncelj | Sašo Bertoncelj si je finale zagotovil s četrto oceno. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Sašo Bertoncelj si je finale zagotovil s četrto oceno.

Najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj se je v kvalifikacijah svetovnega pokala v Varni gladko uvrstil v sobotni finale. Na konju z ročaji je prejel 14,100 točke, kar je bila četrta ocena. Najboljšo (14,500) ima Ukrajinec Ilja Kovtun. Zato pa je po ponesrečenem nastopu brez finala preskoka ostala telovadka Tjaša Kysselef.

V Varni na svetovnem izzivu nastopa pet Slovencev. Poleg Bertonclja sta v današnjih kvalifikacijah telovadcev nastopila še Luka Kišek, ki je je prav tako telovadil na konju z ročaji in z oceno 11,400 med 34 nastopajočimi zasedel 28. mesto.

Na krogih se je predstavil Luka Bojanc, ki je z 12,300 točke zasedel 22. mesto.

Nedavna finalistka letošnjega evropskega prvenstva Kysselefova, ki je konec aprila v Baslu s petim mestom dosegla uspeh kariere na prvenstvih stare celine, je tokrat ostala praznih rok. Kot je sporočila 27-letna telovadka, je že pri prvem skoku komajda obstala na nogah, pri drugem pa je padla, tako da se ni prebila med najboljših osem.

Tjaša Kysselef je ostala brez finala. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Tjaša Kysselef je ostala brez finala. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Z oceno 12,975 je kljub padcu rezerva za finale preskoka, kamor pa se je med drugimi uvrstila tudi Uzbekistanka Oksana Čusovitina, ki bo junija dopolnila 46 let in se pripravlja že za svoje osme olimpijske igre v Tokiu.

Poleg Kysselefove med telovadkami Slovenijo zastopa tudi Lucija Hribar, ki se je danes predstavila na gredi in z oceno 11,700 zasedla 11. mesto. V petek jo čakata še nastopa na dvovišinski bradlji in parterju.