Nikolaj Božič Luka Bojanc gimnastika Lucija Hribar Tjaša Kysselef

Četrtek, 3. 3. 2022, 18.15

GIMNASTIKA, DOHA, SVETOVNI POKAL, KVALIFIKACIJE

Slovenski telovadki s še dvema finaloma v Dohi

Lucija Hribar | Hribarjeva je nastopila še na parterju (11,500), kjer je končala kot deveta. | Foto Luka Vovk/Sportida

Hribarjeva je nastopila še na parterju (11,500), kjer je končala kot deveta.

Potem ko sta bili slovenski telovadki Tjaša Kysselef in Lucija Hribar uspešni prvi dan kvalifikacij svetovnega pokala v Dohi, sta v Katarju dobro nastopili tudi danes. V kvalifikacijah gredi je imela Hribarjeva (11,700) peto, Kysselefova (11,533) pa šesto oceno. Hribarjeva je nastopila še na parterju (11,500), kjer je končala kot deveta.

Kysselefova, zmagovalka letošnje uvodne tekme svetovnega pokala v nemškem Cottbusu, je prejela v sredinih kvalifikacijah preskoka četrto oceno (12,766 točke), Hribarjeva pa na dvovišinski bradlji šesto (10,766).

Dobro sta v kvalifikacijah nastopala tudi oba telovadca, Luka Bojanc na krogih in Nikolaj Božič na parterju.

Oba sta izpolnila cilja in se na svojih orodjih prebila med najboljšo dvanajsterico, ki prinaša točke za preboj na jesensko svetovno prvenstvo v Liverpoolu. Bojanc je na krogih z desetim mestom celo rezerva za finale, Božič pa je bil na parterju 12.

Finalni boji so na sporedu v petek in soboto.