SP v plavanju, Doha, nedelja

Slovenske plavalke prvenstvo končale z rekordom

Janja Šegel | Janja Šegel | Foto Reuters

Janja Šegel

Slovenski plavalci so svetovno prvenstvo v Dohi danes sklenili s 15. mestoma, ki sta ju dosegli Anže Ferš Eržen na 400 metrov mešano in ženska štafeta na 4 x 100 metrov mešano. Štafeta je ob tem s 4:07,74 dosegla tudi nov slovenski rekord.

Neža Klančar
Sportal Neža Klančar končala na 13. mestu, Švedinja so 13. zlate kolajne

Janja Šegel, Tara Vovk, Hana Sekuti in Neža Klančar so bile s časom 77 stotink hitrejše, kot je to uspelo kombinaciji Janja Šegel, Tara Vovk, Tjaša Pintar in Neža Klančar na sredozemskih igrah leta 2022 v alžirskem Oranu. Od finala, osmo mesto je osvojila Poljska, so bile oddaljene pet sekund. S 3:58,63 so bile najhitrejše Kanadčanke.

Anže Ferš Eržen je na 400 metrov mešano s 4:23,64 zasedel 15. mesto. Finale je bil nedosegljiv, saj je bilo zanj treba plavati kar osem sekund hitreje. S 4:12,51 je bil v predtekmovanju najhitrejši Američan David Johnston.