kikboks Staša Lipnik David Žibrat

Torek, 29. 10. 2019, 14.02

SP v kikboksu v Sarajevu

Slovenija ima kar dva svetovna prvaka v kikboksu

Staša Lipnik | Staša Lipnik je svetovna prvakinja v konkurenci nad 70 kg. | Foto KBZS

Staša Lipnik je svetovna prvakinja v konkurenci nad 70 kg.

Slovenska reprezentanca v kikboksu je na svetovnem prvenstvu v Sarajevu za discipline light-contact, low-kick in K-1 osvojila pet odličij, vsa v disciplini lahek kontakt. Z naslovoma svetovnih prvakov sta se v dvorani Zetra, kjer je nastopilo blizu 800 borcev in bork iz 58 držav, najbolj izkazala David Žibrat (do 89 kg) in Staša Lipnik (nad 70 kg).

Slovenski reprezentanti v tej borilni veščini pod okriljem združenja WAKO so dvema zlatima odličjema dodali še eno srebrno in dve bronasti.

V Sarajevu je na zmagovalnem odru stal tudi Velenjčan Luka Krel. Devetnajstletnik je na svojem prvem članskem SP nanizal tri zmage s soglasno sodniško odločitvijo 3:0, v finalu kategorije do 84 kg pa izgubil z evropskim prvakom Nemcem Al-Aminom Rmadanom.

Bronasti odličji na svetovnem prvenstvu v Sarajevu sta osvojila Urša Terdin v kategoriji do 70 kg in Simon Jan med veterani do 84 kg.