Sobota, 2. 4. 2022, 17.28

2 leti

EP v taekwondoju v Poreču 2022

Slovenci marljivo osvajali odličja na evropskem prvenstvu

Taekwondo | Z naslovom evropskih prvakov sta se okitila Staša Lipnik v kategoriji do 72 kg in Dean Vukančič (oba Skala Velenje) v kategoriji do 85 kg. | Foto Getty Images

Slovenski tekmovalci v taekwondoju verzije ITF so na evropskem prvenstvu v Poreču, ki se je končalo danes, v članski kategoriji v konkurenci tekmovalcev iz 12 držav, zaradi stanja z epidemijo koronavirusa je bilo tekmovanje nekoliko osiromašeno, osvojili pet odličij.

Ivan Trajković
Sportal "Treniral sem za zlato kolajno, pripravljen pa sem tudi na to, da grem po prvem krogu domov"

V članski kategoriji sta se z naslovom evropskih prvakov okitila Staša Lipnik v kategoriji do 72 kg in Dean Vukančič (oba Skala Velenje) v kategoriji do 85 kg.

Evropska podprvakinja v testu moči je postala Katarina Sandić (Škorpijon Ljubljana). Po dve bronasti medalji sta si priborila Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana) in Simon Zajec (Sun Šempeter). Prva je tretje mesto osvojila v formah črni pas IV. dan in v borbah do 77 kg, Zajec pa je osvojil bronasto medaljo v formah črni pas III. dan in v borbah do 78 kg. Bronasto medaljo je osvojil tudi novinec na največjih tekmovanjih David Georgijevski (Tiger Ljubljana) v borbah do 92 kg.

Skupaj so slovenski tekmovalci v vseh starostnih kategorijah osvojili pet zlatih, štiri srebrne in devet bronastih kolajn.