Strelstvo Živa Dvoršak

Sobota, 6. 11. 2021, 16.08

Predsedniški pokal na Poljskem

Živa Dvoršak 11., smetano pobrala Francozinja

Živa Dvoršak | Živa Dvoršak je na Poljskem nastopila tudi v mešani ekipni tekmi. | Foto Anže Malovrh/STA

Živa Dvoršak je na Poljskem nastopila tudi v mešani ekipni tekmi.

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na tekmi z zračno puško na 10 metrov v Vroclavu osvojila enajsto mesto. Edina slovenska predstavnica na letošnjem predsedniškem pokalu na Poljskem je zadela 620,6 kroga. V današnjem finalu je smetano pobrala Francozinja Oceanne Muller, ki je bila po točkah s 33:26 boljša od Romunke Laure-Georgete Ilie.

Naša edina strelska predstavnica na letošnjih poletnih olimpijskih igrah v Tokiu - v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov se je uvrstila v veliki finale in nato osvojila sedmo mesto, na tekmi z zračno puško na 10 metrov pa je bila enajsta - je v Šleziji nastopila tudi na mešani ekipni tekmi z zračno puško.

Živa Dvoršak se je v paru z Rusom Vladimirjem Maslenikovom prebila med osem, nato pa je slovensko-ruska naveza s 630,6 kroga osvojila končno peto mesto. Zmagala je indijsko-iranska kombinacija Manu Bhaker-Javad Foroughi.

Varovanka trenerke Polone Sladič bo v torek v Vroclavu nastopila še v kraljevski strelski disciplini - malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov.