16.58

Špela Ponomarenko Janić

Nedelja, 20. 5. 2012, 16.58

Ponomarenko Janićeva za konec šesta

Zadnji dan tekme svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah v Poznanu so tekmovali še trije slovenski čolni.

V finalu A na 200 metrov je nastopila kajakašica Špela Ponomarenko Janić, ki je osvojila šesto mesto. Zmagala je Poljakinja Marta Walczykiewicz pred rojakinjo Karolino Naja in Finko Jenni Mikkonen.

Ponomarenko Janićeva, ki se je izkazala na 500-metrski preizkušnji, kjer je osvojila drugo mesto, je za novo kolajno zaostala slabe pol sekunde.

V finalu B na 500 metrov pa sta nastopila Lovro Leban in Rok Kuk v kajakaškem dvojcu. V tem sta bila druga, skupno torej 11. Leban in Kuk sta v Poznanu dirkala tudi na 1000 metrov, kjer sta se prebila v finale A in osvojila sedmo mesto (in ne osmega, kot so jima ga sprva pripisali).

Kot zadnji se je danes na progo podal kajakaš Jošt Zakrajšek, ki je nastopil na najdaljši preizkušnji. Na 5000 metrov je osvojil peto mesto, za stopničkami, na katerih so se od vrha zvrstili Belorus Aleh Jurenia, Norvežan Eirik Veraas Larsen in Španec Javier Hernanz Agueria, je zaostal osem sekund.