Nik Krebs Miha Aljančič veslanje mladinsko svetovno prvenstvo Rio de Janeiro

Sobota, 8. 8. 2015, 16.37

5 let

Mariborsko-blejska veslaška naveza do petega mesta na mladinskem SP

Slovenska veslača Nik Krebs in Miha Aljančič sta na mladinskem svetovnem prvenstvu v Rio de Janeiru v dvojnem dvojcu osvojila končno peto mesto.

Zmagala je Italija pred Nemčijo in Madžarsko. Slovenija je za kolajno zaostala 5,6 sekunde.

Mariborsko-blejska naveza Nik Krebs in Miha Aljančič je finalno tekmo začela ambiciozno in bila na prvih 500 metrih za nemško posadko, ki je bila v nadaljevanju tekme edina konkurenčna italijanski.

Slovenca sta se v sredinskem delu proge borila za tretji položaj skupaj s posadkama Madžarske in Češke, medtem ko je iz tega boja kmalu izpadla Avstrija. Na polovici proge sta bila Krebs in Aljančič četrta, v tretji četrtini proge pa sta malo popustila, tako sta ju prehitela Čeha in sta si nabrala tudi trisekundni zaostanek za tretjim mestom, ki sta ga držala Madžara.

V zadnjih 500 metrih sta močno pospešili Nemčija in Madžarska in si s tem zagotovili srebro oziroma bron, češka posadka je zadržala četrto pozicijo, slovenski čoln, bronast z evropskega prvenstva, pa je še nekoliko povečal zaostanek in ciljno črto prečkal kot peti. Miha Aljančič bo prihodnje leto veslal med člani do 23 let, medtem ko leto dni mlajšega Nika Krebsa čaka še ena sezona v mladinski konkurenci.

Valentina Alicia Miklavčič in Alja Škrlj pa sta v dvojnem dvojcu zasedli 12. mesto, potem ko sta finale B končali kot zadnji. Tim Mahne je v enojcu že v petek nastopil v finalu C in bil tam tretji oziroma skupno 15.