Thermometer Blue 0,00

Rio de Janeiro Strelstvo Luka Lukić

Sobota, 16. 9. 2023, 21.34

Luka Lukić do 42. mesta v Braziliji

Živa Dvoršak, Luka Lukić | Luka Lukić je v disciplini zračna puška 10 metrov, najboljša slovenska strelka Živa Dvoršak pa manjka na tekmi svetovnega pokala v Riu de Janeiru. | Foto www.alesfevzer.com

Slovenski strelec Luka Lukić je na tekmi svetovnega pokala v Rio de Janeiru osvojil 42. mesto v disciplini zračna puška 10 metrov, potem ko je zadel 619,3 kroga.

Poleg mladega strelca iz Trzina, ki je doslej dosegel najboljšo slovensko uvrstitev v razvpitem brazilskem mestu, sta v tej olimpijski disciplini nastopili še Sonja Benčina in Urška Hrašovec. Prva je tekmo s 623,2 kroga končala na 48., druga pa s 623,0 kroga na 49. mestu.

Na tekmi z zračno pištolo na 10 metrov je nastopil Jože Čeper, 26-letni strelec iz Gornjih Ležeč je s 558 zadetimi krogi zasedel 50. mesto.

Urška Hrašovec in Robert Markoja bosta na letošnji šesti tekmi za svetovni pokal nastopila v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov, Čeper pa še v hitrostrelni pištoli na 25 metrov.

V Rio de Janeiru manjka najboljša slovenska strelka Živa Dvoršak, Rajmond Debevec, junak nedavnega svetovnega prvenstva v Bakuju, kjer je osvojil odličje zlatega leska v neolimpijski disciplini velikokalibrska puška trojni položaj 300 metrov, pa ne nastopa več na preizkušnjah za svetovni pokal. Na tovrstni tekmi je zadnjič nastopil aprila letos v Peruju.

Sportal Brezhibni Debevec je svetovni prvak!