svetovno prvemstvo v strelstvu, baku

Za konec SP Markoja med deseterico

Robert Markoja | Robert Markoja je zasedel deveto mesto. | Foto Katja Kodba/STA

Robert Markoja je zasedel deveto mesto.

Slovenski strelec Robert Markoja je na svetovnem prvenstvu v Bakuju s 582 krogi osvojil deveto mesto v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj 300 metrov. Poleg njega je nastopil tudi Rajmond Debevec, ki je v nedeljo osvojil zlato odličje v ležečem položaju na 300 metrov, 60-letni Ljubljančan je s 578 krogi tekmo končal na 17. mestu.

Rajmond Debevec
Sportal Brezhibni Debevec je svetovni prvak!

Markoja je v klečečem položaju zadel 193, v ležečem 197 in stoječem 192 krogov, medtem ko je Debevec kleče zadel 194, leže maksimalnih 200, stoje pa 184 krogov.

Zlato in srebrno kolajno sta osvojila Poljaka Maciej Kowalewicz (587) in Tomasz Bartnik, bronasto pa Švicar Pascač Bachmann (oba 586).

Robert Markoja
Sportal Markoja zasedel nehvaležno četrto mesto na SP v Bakuju

Kuharičeva končala na 13. mestu

Edina slovenska predstavnica v tej neolimpijski disciplini Urška Kuharič je današnjo tekmo končala na 13. mesto. Strelka iz Prlekije je zadela 569 krogov, od tega 191 v klečečem, 194 v ležečem in 184 v stoječem položaju.

Najboljša je bila Norvežanka Katrine Lund (581), drugo mesto je zasedla Poljakinja Karolina Romanczyk, tretje pa Švicarka Silvia Guignard Schnyder (obe 579).

Slovenija v olimpijskih disciplinah ni osvojila kvote za nastop na poletnih olimpijskih igrah prihodnje leto v Parizu. Še najbližje temu je bila Živa Dvoršak, ki je osvojila 14. mesto v disciplini zračna puška 10 metrov.