Taškent svetovno prvenstvo judo

Nedelja, 9. 10. 2022, 17.30

Taškent, svetovno prvenstvo v judu

Grigalašviliju finale prvenstva, Japonci z odličji v vseh kategorijah

Tato Grigalašvili | Tato Grigalašvili je novi svetovni prvak v judu v kategoriji do 81 kilogramov. | Foto Guliverimage

Tato Grigalašvili je novi svetovni prvak v judu v kategoriji do 81 kilogramov.

Gruzijec Tato Grigalašvili je novi svetovni prvak v judu v kategoriji do 81 kilogramov. V finalu prvenstva v Taškentu je v doslej verjetno najlepši borbi po več kot štirih minutah podaljška ugnal Belgijca Mattiasa Casseja.

Andreja Leški
Sportal Hitro slovo na SP tudi za Andrejo Leški

Nedvomno pa sta tekmovalca pokazala najlepši finale zadnjih let in posnetki s tega dvoboja bodo v prihodnjih sezonah nesporno vabilo in reklama za judo.

V dvoboju vodilnih tekmovalcev s svetovne lestvice je imel Gruzijec boljši uvod, v nadaljevanju pa je bil bližje zmage Belgijec. Na koncu je tudi s kančkom sreče slavil prvi.

Prvega odličja se veselijo tudi Avstrijci, saj je bron osvojil Shamil Borchashvili, ki je bil bronast že na lanskih olimpijskih igrah. Drugi bron je osvojil Japonec Takanori Nagase in poskrbel, da imajo Japonci po štirih dneh prav vseh kategorijah odličja.

Že za peto zlato kolajno Japonske je v ženski kategoriji do 63 kg poskrbela Megumi Horikawa. V finalu je ugnala Kanadčanko Catherine Beauchimin Pinard. Po bronu sta posegli Brazilka Barbara Timo, ki je izločila Andrejo Leški, in Francozinja Manon Deketer.

Izidi:
ženske do 63 kg: 1. Megumi Horikawa (Jap), 2. Catherine Beauchemin Pinard (Fra), 3. Barbara Timo (Bra) in Manon Deketer (Fra);

moški do 81 kg: 1. Tato Grigalašvili (Gru), 2, Matthias Casse (Bel), 3. Shamil Borachvili (Avt) in Takanori Nagase (Jap).