Sašo Boškan Neža Klančar Katja Fain

Nedelja, 23. 10. 2022, 20.18

Berlin, svetovni pokal v plavanju

Fainovi še peto mesto na 800 m prosto

Katja Fain | Katja Fain je na svetovnem pokalu v Berlinu z dosežkom 8:29,48 osvojila še peto mesto na 800 m prosto. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Plavalka Katja Fain je na svetovnem pokalu v Berlinu z dosežkom 8:29,48 osvojila še peto mesto na 800 m prosto. Pred tem je v petek in soboto v nemški prestolnici plavala v finalu tudi na 200 in 400 m prosto.

V finalu na 800-metrski razdalji je bila razred zase Nemka Isabel Gose, ki je z 8:14,88 edina dosegla izid, ki je po mednarodnih tablicah vreden več kot 900 točk.

Na stopničkah sta ji družbo delala še povratnica po porodu in rojakinja Sarah Wellbrock ter Avstralka Maddy Gough, najhitrejša v jutranjem delu tekmovanja. Fainova je bila od stopničk oddaljena tri sekunde, od osebnega rekorda pa kar 10.

Ostali slovenski plavalci so nastope končali že dopoldan. Solidno formo je z novim osebnim rekordom potrdil Sašo Boškan, ki je z 1:46,08 na 200 m prosto osvojil 16. mesto, le za tri desetinke sekunde pa zaostal za državnim rekordom Petra Mankoča.

Neža Klančar je bila v disciplini 100 m prosto s časom 54,24 15.