Torek, 15. 1. 2019, 16.05

Dvoršakova najboljša Slovenka v Rušah

Živa Dvoršak | Živa Dvoršak je bila v Rušah druga in tretja, | Foto Morgan Kristan / Sportida

Živa Dvoršak je bila v Rušah druga in tretja,

Konec minulega tedna so v Rušah pripravili že 25. tradicionalno mednarodno strelsko tekmovanje z zračnim orožjem, od Slovenk pa je bila najbolj uspešna Živa Dvoršak, ki je na prvi tekmi z zračno puško osvojila drugo, na drugi pa tretje mesto.

Ljubljanska strelka je na prvi posamični tekmi v finalu osmih najboljših strelk zadela 248,9 kroga, pred njo se je uvrstila le Srbkinja Andrea Arsović (250,8). Njen uspeh sta dopolnili Klavdija Jerovšek na četrtem mestu (205,8) in Urška Kuharič na osmem mestu (122,1).

Dvoršakova je na drugi tekmi s 227,4 kroga osvojila tretje mesto, pred njo sta se uvrstili Arsovićeva (250,9) in Hrvatica Valentina Gustin (250,4).

V finale se je uvrstila tudi Katja Vodeb, v disciplini zračna pištola je zasedla osmo mesto (110,3).