Stockholom: SP, kvalifikacije za OI 2022

Daša Grm po ponesrečenem nastopu brez olimpijske vozovnice

Daša Grm | Daše Grm se je poslovila že po kratkem programu. | Foto Reuters

Daše Grm se je poslovila že po kratkem programu.

Slovenska umetnostna drsalka Daša Grm je svoje osmo svetovno prvenstvo, ki poteka v Stockholmu na Švedskem, že končala po današnjem kratkem programu. Grmova se ni uvrstila v finale, kar pomeni, da je celjska drsalka ostala tudi brez uresničenega glavnega cilja - nastopa na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu februarja 2022.

Devetindvajsetletna drsalka iz knežjega mesta je izpadla iz najboljše štiriindvajseterice tekmovalk, ki se bodo v petek za kolajne merile s prostim programom. V konkurenci 39 drsalk je zasedla 34. mesto, daleč od želenega nastopa v finalu.

Na svetovnem prvenstvu pred dvema letoma v japonski Saitami je bila 18. ter je ponovila svojo najboljšo uvrstitev na svetovnih prvenstvih, ko je bila 18. tudi pred šestimi leti. Za svoja nastopa je prejela 161,16 točke, kar je njen osebni rekord.

Edina slovenska predstavnica v konkurenci posameznic je takrat za svoj kratki program dobila oceno v vrednosti 57,58 točke, kar je bila takrat njena najboljša ocena v karieri za kratki program. Kasneje je ta dosežek decembra istega leta popravila na turnirju v Zagrebu (58,91). Danes pa so ji sodniki prisodili 47,76 točke.

Po kratkem programu vodi predstavnica Rusije, 16-letna Ana Ščerbakova, ki je dobila 81,0 točke, kar je njen osebni rekord.