8 mesecev

SP v ritmični gimnastiki

Bolgarkam ekipna zmaga, Izraelke najboljše v skupinskih sestavah

ritmična gimnastika Bolgarija | Foto Guliverimage

Bolgarska reprezentanca (330,150 točke) je na svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Valencii slavila ekipno zmago, v katero štejejo tako dosežki posameznic kot skupinskih sestav. Slovenija, za katero je Jekaterina Vedenejeva v četrtek osvojila tako kolajno s trakom kot olimpijsko kvoto, na 40. SP ni imela ekipe.

Na drugem mestu ekipno so pristale Nemke (326,350), ki imajo v svojih vrstah štirikratno svetovno prvakinjo s tega prvenstva, Darjo Varfolomeev, bronaste pa Italijanke (323,850) na čelu s Sofio Raffaeli.

Tekmovanje skupinskih sestav so sicer v mnogoboju dobile Izraelke pred Kitajkami in na veselje navdušenega občinstva, Špankami.

Prvenstvo se bo v soboto nadaljevalo s finalom mnogoboja, v katerem bo ena od favoritinj za kolajne brez dvoma tudi slovenska reprezentantka Jekaterina Vedenejeva. V kvalifikacijskem mnogoboju je namreč končala na visokem petem mestu.