Thermometer Blue 0,07

Tjaša Oder Ana Velenšek Klara Apotekar Maruša Štangar

Ponedeljek, 21. 10. 2019, 16.13

Wuhan, svetovno vojaško prvenstvo

Apotekarjeva zlata na vojaškem svetovnem prvenstvu, Velenškova in Odrova srebrni

judo klara apotekar ana velenšek | Foto Facebook

Evropska prvakinja v judu v kategoriji do 78 kg Klara Apotekar je konec tedna v Wuhanu na Kitajskem postala tudi vojaška svetovna prvakinja. Slovenski uspeh je s srebrom v kategoriji nad 78 kg dopolnila njena polsestra Ana Velenšek. Maruša Štangar je osvojila peto mesto. Srebrno medaljo je osvojila tudi plavalka Tjaša Oder.

Plavalka ravenskega Fužinarja Tjaša Oder je na vojaškem svetovnem prvenstvu v Wuhanu na Kitajskem osvojila srebrno kolajno na 1500 m prosto. S 15:57,50 je prepričljivo slavila Kitajka Jinjiahe Wang, soliden izid pa je s 16:25,23 zabeležila tudi Odrova. Bron je osvojila Brazilka Viviane Jungblut.

"Izid je za oktober zelo dober. Kot mi je povedala, pa je imela Tjaša do 1200 metrov še čase, ki bi ji omogočali dosežek pod 16:20, a je imela v zadnjem delu tekme nekaj težav z utrujenostjo," je kolajno pokomentiral njen trener Gorazd Podržavnik.

Tjaša Oder se je na Kitajskem okitila s srebrom. | Foto: Vid Ponikvar Tjaša Oder se je na Kitajskem okitila s srebrom. Foto: Vid Ponikvar

Že konec tedna je Odrova osvojila tudi peto mesto na 400 m prosto. V sredo jo čaka še nastop na 800-metrski razdalji.

Judoistka Anka Pogačnik je v kategoriji do 70 kilogramov klonila proti Nemki Maekleburg v izločilnih bojih in zaključila tekmovanja v rednem delu.