7 let, 12 mesecev

judo Klara Apotekar Mihael Žgank

Nedelja, 16. 11. 2014, 20.44

Apotekarjeva srebrna, Žgank bronast v Wroclawu

Slovenska judoistka Klara Apotekar je na evropskem prvenstvu mlajših članov in članic v Wroclavu osvojila srebrno kolajno v kategoriji do 78 kilogramov.

Mihael Žgank je bil med borci do 90 kilogramov bronast, v isti kategoriji pa je bil drugi slovenski predstavnik David Kukovica sedmi.

Danes je med borci nad 100 kg nastopil še Vito Dragič in po porazu v prvi borbi ostal brez uvrstitve. Že v petek je Andraž Jereb v konkurenci do 66 kilogramov osvojil srebrno kolajno, Igor Potparić pa je bil v soboto med borci do 73 kg sedmi.