vn toskane, trening

Bottasu prvi trening

Valtteri Bottas | Valtteri Bottas je bil najhitrejši na prvem prostem treningu. | Foto Reuters

Valtteri Bottas je bil najhitrejši na prvem prostem treningu.

Finski dirkač formule ena Valtteri Bottas (Mercedes) je bil najhitrejši na prvem prostem treningu pred veliko nagrado Toskane v italijanskem Mugellu. Finec je bil na stezi, ki sicer velja za motociklistično, 48 tisočink hitrejši od Maxa Verstappna (Red Bull) in 0,307 sekunde od Monačana Charlesa Leclerca (Ferrari).

Sergio Perez
Sportal Perez nepričakovano zapušča Racing Point

Vodilni v skupnem seštevku Britanec Lewis Hamilton je bil z nekaj tehničnimi težavami četrti, zaostal pa je več kot pol sekunde. Peti je bil presenetljivi zmagovalec zadnje dirke v Monzi, Francoz Pierre Gasly (Alpha Tauri).

Karavana F1 bo prvič dirkala na stezi v Mugellu, ki jo sicer za testiranja uporablja moštvo Ferrarija. Poskočni konjiček iz Maranella bo v nedeljo nastopil na 1000. dirki v zgodovini tega tekmovanja. Po prvem treningu sodeč bi utegnil biti boljši kot na zadnjih treh dirkah, na katerih je skupaj osvojil vsega šest točk.

Dirka bo na sporedu v nedeljo ob 15.10, v soboto bodo kvalifikacije ob 15. uri.