Nedelja, 17. 6. 2018, 15.57

VN Katalonije, motociklizem

Lorenzo prepričljivo ugnal konkurenco, goreči Rabat se je izognil hujšemu

Jorge Lorenzo | Foto Reuters

Španec Jorge Lorenzo (Ducati) je prepričljivo slavil na dirki svetovnega prvenstva motociklistov za veliko nagrado Katalonije v kraljevskem razredu motoGP. Na dirkališču Montmelo je bil drugi vodilni v prvenstvu in njegov rojak Marc Marquez (Honda), tretji pa Italijan Valentino Rossi (Yamaha).

"Dobil sem drugo zaporedno dirko v SP, to je neverjetno, zelo sem vesel, da so se stvari tako hitro obrnile," je dejal Lorenzo. Trikratni svetovni prvak je dirko začel z desetega mesta v skupnem seštevku prvenstva, ter je zabeležil drugo zmago v nizu po slavju na prejšnji dirki v Mugellu.

Nastop je začel iz prvega startnega mesta in nato stopnjeval tako, da se je zaradi velikega naskoka lahko že v zadnjem zavoju z nagnjenim motorjem z dvignjeno roko veselil prvega mesta. Svetovni prvak Marquez je zaostal 4,479 sekunde, Rossi pa 6,098.

Marquez povečal prednost

Marc Marquez je po sedmi dirki sezone povečal skupno vodstvo. Zdaj je pri 115 točkah, Rossi jih ima na drugem mestu 88. | Foto: Reuters Marc Marquez je po sedmi dirki sezone povečal skupno vodstvo. Zdaj je pri 115 točkah, Rossi jih ima na drugem mestu 88. Foto: Reuters

Lorenzo, štirikratni zmagovalec te dirke, je v skupnem seštevku napredoval na sedmo mesto, Marquez pa je po sedmi dirki sezone povečal skupno vodstvo; ima 115 točk, Rossi na drugem mestu 88, Španec Maverick Vinales (Yamaha) na tretjem pa 77. "Težko je bilo danes ugnati Ducati, toda najpomembneje je, da sem povečal skupno vodstvo v prvenstvu," pa je menil Marquez.

Rabatu zagorel motor

Le 14 od šestindvajsetih dirkačev je prišlo skozi cilj, med tistimi, ki so morali predčasno zaključiti nastop, je bil tudi svetovni podprvak Andrea Dovizioso (Ducati), ki je padel po desetih krogih in še tretjič na zadnjih štirih dirkah ni prišel do cilja. Španec Esteve Rabat pa je imel težave šest krogov pred koncem, ko je zagorel njegov motor in je plamen skorajda zajel tudi že njegovo opremo, vendar je nato varno predčasno končal ob dirkališču.

Francoz Quartararo slavil svojo prvo zmago na SP v motociklizmu

Francoz Fabio Quartararo (Speed Up) je zmagal na dirki svetovnega prvenstva motociklistov za veliko nagrado Katalonije v razredu moto2 in prvič v karieri slavil na dirki za SP.Na dirkališču Montmelo je devetnajstletnik začel s prvega startnega mesta in drugouvrščenega Portugalca Miguela Oliveiro (KTM) ugnal za skoraj dve sekundi in pol (2,492). Tretji je bil Španec Alex Marquez (Kalex, +3,485).

V skupnem seštevku prvenstva je na čelu ostal Italijan Francesco Bagnaia (Kalex), ki pa je bila tokrat šele osmi z več kot desetimi sekundami zaostanka za zmagovalcem in ima sedaj le še točko prednosti pred Oliveiro, na tretje mesto se je s 25 točkami zaostanka prebil Alex Marquez.

Fabio Quartararo  se veseli premierne zmage. | Foto: Reuters Fabio Quartararo se veseli premierne zmage. Foto: Reuters

Italijan Bastianini zmagovalec razreda moto3

Italijanski motociklist Enea Bastianini (Honda) je zmagovalec dirke za veliko nagrado Katalonije v razredu moto3, ki so jo na dirkališču Montemelo zaznamovali številni padci. Gre za prvo zmago 20-letnega Bastianinija to sezono in obenem prvo po VN Japonske leta 2016.

Bastianini, ki je startal z najboljšega položaja, je zmago slavil s 167 tisočinkami sekunde prednosti pred rojakom Marcom Bezzecchijem in 170 tisočinkami pred Argentincem Gabrielom Rodrigom (oba KTM).

Bezzecchi je v skupni razvrstitvi še povečal prednost, saj sta njegova španska tekmeca Jorge Martin in Aron Canet odstopila, Italijan Fabio Di Giannantonio (vsi Honda) pa je bil šele deveti.