Hungaroring Madžarska Lewis Hamilton Valtteri Bottas Mercedes Red Bull Max Verstappen

Sobota, 3. 8. 2019, 16.10

VN Madžarske, kvalifikacije

Max Verstappen prvič v karieri z najboljšega štartnega položaja

Max Verstappen | Max Verstappen je osvojil svoj prvi "pole position" v formuli ena. | Foto Reuters

Max Verstappen je osvojil svoj prvi "pole position" v formuli ena.

Najboljši štartni položaj za nedeljsko dirko formule ena za veliko nagrado Madžarske si je na današnjkih kvalifikacijah privozil nizozemski dirkač moštva Red Bull Max Verstappen. Drugi in tretji čas kvalifikacij sta postavila dirkača Mercedesa, Valtteri Bottas je bil hitrejši od Lewisa Hamiltona.

Mladi Nizozemec je bil od Bottasa hitrejši za pičlih 18 tisočink sekunde, od Hamiltona pa skoraj dve desetinki. Četrto in peto štartno mesto sta zasedla ferrarija, Leclerc je kvalifikacije končal pred Vettlom. Manj kot sekundo je za Verstappnom zaostal le še njegov moštveni kolega pri Red Bullu Pierre Gasly, ki je bil peti, sledijo pa Lando Norris, Carlos Sainz, Romain Grosjean, Kimi Räikkönen …

Za Verstpappna je to prvi "pole position" v karieri. "Zasluženo, avto je bil doslej vseskozi odličen, vesel sem, da sem si priboril prvo mesto. To bo na tej progi zelo pomembno za jutrišnjo dirko," je po prvem uspehu v kvalifikacijah dejal nizozemski dirkač, ki je postal 100. voznik v formuli 1 z najboljšim štartnim položajem.

V skupnem seštevku SP je pred nedeljsko dirko, ki bo zadnja pred enomesečnim poletnim premorom, trdno v vodstvu Hamilton. Ima 223 točk, drugi je Bottas s 184, tretji pa Verstappen s 162.

V nedeljo se bo dirka na Madžarskem začela ob 15.10.