1 leto, 9 mesecev

MotoGP VN Avstralije Honda Yamaha Jorge Lorenzo Dani Pedrosa

Sobota, 27. 10. 2012, 7.51

Stonerjeva zgodba: Najprej padec, nato "pole position"

Casey Stoner je na kvalifikacijah za VN Avstralije spisal filmsko zgodbo: po 20 minutah treninga je padel, nato pa z rezervnim motociklom dosegel najboljši štartni položaj.

Casey Stoner je bil za tekmece neulovljiv ves dirkaški vikend, saj je bil daleč najhitrejši na vseh štirih treningih. Na kvalifikacijah je po 20 minutah s trdo različico gume padel na izhodu iz četrtega ovinka. Na srečo je bil pristanek mehek in si ni dodatno poškodoval gležnja, ki ga še ni popolnoma saniral. Kmalu zatem se je v akcijo vrnil z rezervnim motociklom z mehko pnevmatiko in takoj izboljšal svojo prejšnjo časovno znamko. Njegov vrhunec 1:29,623 ni mogel preseči nihče. Stoner je bil v čistem zaključku kvalifikacij na poti do še hitrejšega časa kroga, a je moral predčasno odnehati, saj so bile kvalifikacije dve minuti pred koncem zaradi rahlega rosenja ustavljene. Stoner, ki je na Phillip Islandu osvojil svoj peti zaporedni najboljši štartni položaj, bo v nedeljo ciljal na šesto zaporedno zmago na VN Avstralije. Ker se bo po koncu te sezone upokojil, bo to njegova zadnja dirka pred domačo publiko.

Z druge štartne pozicije bo štartal vodilni dirkač prvenstva Jorge Lorenzo, ki je svojega še edinega preostalega rivala za naslov svetovnega prvaka Danija Pedroso ugnal za 0,435 sekunde. Lorenzo mora v nedeljo osvojiti tri točke več kot Pedrosa, če hoče postati svetovni prvak 2012.

Drugo štartno vrsto so si rezervirali Crutchlow, Bradl in Dovizioso. Iz tretje bodo svojo dirkaško avanturo začeli Bautista, Rossi in De Puniet.