Kawasaki Romain Faivre Jeffrey Herlings Jorge Prado Honda GasGas KTM Tim Gajser Tim Gajser Jan Pancar Jaka Peklaj MXGP motokros

Sobota, 23. 3. 2024, 17.10

1 mesec

MXGP, VN Španije, kvalifikacijska vožnja

Dvoboj Prado – Gajser se nadaljuje tudi v Španiji

Tim Gajser Honda Španija | Tretji v Argentini Tim Gajser je v Španiji na kvalifikacijski dirki zasedel drugo mesto. | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tretji v Argentini Tim Gajser je v Španiji na kvalifikacijski dirki zasedel drugo mesto.

Motokrosisti so v predmestju Madrida na VN Španije. Kvalifikacijsko vožnjo v MXGP je dobil Jorge Prado (GasGas), Tim Gajser (Honda) je končal na drugem mestu. V soboto so dirkali za deset točk, v nedeljo bodo za 50. Španca in Slovenca v skupnem seštevku sezone ločijo štiri točke. Jan Pancar (TEM JP253 KTM) je bil na kvalifikacijah 23.

Tim Gajser Agentina
Sportal Gajser osamljeni jezdec. Razlog: strgane vezi, zlomljena rebra ...

Jorge Prado je dobil kvalifikacijsko vožnjo. | Foto: Guliverimage Jorge Prado je dobil kvalifikacijsko vožnjo. Foto: Guliverimage Pred 14 dnevi je kvalifikacijsko vožnjo na uvodni veliki nagradi v Patagoniji dobil Tim Gajser (Honda), dirko nato Jorge Prado (GasGas). In dvoboj med Slovencem in Špancem, med zadnjima dvema svetovnima prvakoma razreda MXGP, se nadaljuje tudi na veliki nagradi Španije v Arroyomolinosu pri Madridu. Na sobotni kvalifikacijski vožnji je najbolje speljal Prado in jo dobil s 13 sekundami prednosti pred Gajserjem. Tretji je bil Maxime Renaux (Yamaha). Lanski zmagovalec te dirke Jeffrey Herlings (KTM) je bil četrti. Nizozemec je takrat presegel rekorderja Stefana Evertsa, saj je dobil 102. veliko nagrado. Pred lansko poškodbo je nato prišel še do 103. Drugi Slovenec v MXGP Jan Pancar (KTM) je izvrstno štartal, bil peti v prvem zavoju, nato pa v prvem krogu naredil napako in zdrsnil na zadnje mesto. Iz ozadja se je do konca vožnje prebil na 23. mesto.