1 leto, 3 mesece

Toni Mulec Tim Gajser Tim Gajser Klemen Gerčar

Sobota, 8. 10. 2011, 16.54

Motokrosisti za začetek šesti

Slovenska motokros reprezentanca v Bolgariji tekmuje na dirki za evropski pokal narodov. Ekipo Romana Jelena sestavljajo Toni Mulec, Tim Gajser in Klemen Gerčar.

V Sevlievu, kjer se je po veliki vročini vreme danes zelo ohladilo, so bile na sporedu kvalifikacije.

Mulec je bil v kvalifikacijski dirki razreda MX1 osmi. Gajser, ki je imel na začetku nekaj težav, se je uspel v dirki razreda MX2 prebiti do četrtega mesta. Gerčar je v odprtem razredu po padcu končal na sedmem mestu. Slovenska reprezentanca je tako v kvalifikacijah osvojila šesto mesto. Francoski dirkači so zmagali v prvi in tretji dirki ter s tem prepričljivo dobili kvalifikacije. Drugi so bili predstavniki Češke in tretji Nizozemci.

V nedeljo motokrosiste čakajo tri dirke. Kot prvi se bodo ob 13. uri pomerili dirkači razredov MX1 in MX2, ob 14.30 bo dirka razredov MX2 in MX open, za konec pa bo ob 16. uri na sporedu še dirka MX1 in MX open.