motokros MXGP Tim Gajser Tim Gajser

Sobota, 8. 6. 2024, 17.20

MXGP Latvije, kvalifikacije

Gajser na mivki v prvem dejanju pred Pradom

Tim Gajser Latvija Honda | Tim Gajser je kvalifikacijsko vožnjo dobil tri sekunde pred Jorgejem Pradom. | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tim Gajser je kvalifikacijsko vožnjo dobil tri sekunde pred Jorgejem Pradom.

Tim Gajser je zmagovalec kvalifikacijske vožnje za veliko nagrado Latvije v Kegumsu. Na zahtevni peščeni podlagi je za novih 10 točk v prvenstvu za tri sekunde prehitel Jorgeja Prada, ki pa je za točko obdržal vodstvo v skupnem seštevku. V nedeljo bo v igri precej več točk, 50, štart uro prej, kot smo vajeni, ob 13.15 in 16.10.

Tim Gajser Honda Galicija
Sportal Na latvijski mivki tekmec manj za Gajserja

Tim Gajser na latvijski mivki. | Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Tim Gajser na latvijski mivki. Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Petkratni svetovni prvak Tim Gajser (Honda) se je zelo dobro spoprijateljil s specifično podlago v Kegumsu. Že na obeh treningih je bil zmagovalec te dirke v letih 2016, 2019, 2021 in 2022 pri vrhu, v drugem je bil najhitrejši in si prvi izbral štartni položaj za kvalifikacijsko vožnjo.

Na njej mu je uspel tudi dober štart, s čimer je prvi krog končal pred Jorgejem Pradom (GasGas). Ta mu je vseskozi sledil, a mimo njega ni mogel. Gajser je tako ciljno črto prečkal dobre tri sekunde pred Špancem. Tretje mesto je zasedel Nizozemec Glenn Coldenhoff (Fantic), ki je zaostal 17 sekund.

Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar (TEM JP253 KTM) na mivki ni tako domač kot na trdi podlagi. Kvalifikacije je končal na 21. mestu.

V skupnem seštevku ima Prado zdaj še točko prednosti pred Gajserjem (411:410). Tretji je Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM), ki je zbral 341 točk. Na kvalifikacijski vožnji je bil šesti. Četrti v skupnem seštevku Ftrancoz Romain Febvre (Kawasaki) zaradi poškodbe v Latviji ne nastopa. Pancar je doslej zbral 84 točk in je 14.